Producent artykułów higienicznych zainwestuje w Radomsku

20/10/2017
ontex radomsko

Ontex Group NV ogłosił, że będzie kontynuować ekspansję produkcji artykułów higieny osobistej na całym świecie poprzez budowę nowego zakładu produkcyjnego w Radomsku. Wartość inwestycji związana z nowym obiektem jest szacowana na obecnym etapie na kwotę ok. 40 milionów euro. Produkcja w nowym zakładzie ma zostać uruchomiona do końca roku 2018 r. Firma przewiduje zatrudnić 170 osób do 2020 r.

Nowy polski zakład będzie miał za zadanie wesprzeć działalność firmy w Europie Środkowej. Jest to kolejny krok w strategii rozwoju firmy Ontex i jej ciągłej transformacji w kierunku wiodącego przedsiębiorstwa zajmującego się sprzedażą artykułów higieny osobistej. Zwiększenie zdolności produkcyjnych w Europie Środkowej wpisuje się także w globalne cele firmy, związane ze zwiększeniem obecności na arenie międzynarodowej.

W ciągu najbliższych lat firma Ontex zamierza zagospodarować ok.110 tys. m kw. powierzchni całkowitej nieruchomości, w tym 24 tys. m kw. przeznaczy na działalność przemysłową. Pozwoli to na zoptymalizowanie procesów produkcyjnych i lepszą obsługę klientów polskich i zagranicznych oraz konsumentów.

- Aby utrzymać konkurencyjność ważne jest, by nadal inwestować w możliwości produkcyjne. Nowy obiekt w Radomsku pomoże nam zrealizować nasze ambitne plany rozwoju, stworzyć możliwości zatrudnienia w regionie i zadbać o to, aby nadal odpowiadać na rosnącą liczbę klientów detalicznych i konsumentów w Europie Środkowej i Wschodniej - powiedział Charles Bouaziz, prezes Ontex.

Ontex jest wiodącym producentem jednorazowych produktów higieny osobistej, dostarczając konsumentom w ponad 110 krajach jednorazowe pieluchy, podkładki i tampony. Firma zatrudnia 11 tys. osób i posiada około 20 zakładów produkcyjnych na całym świecie. W 2016 roku wartość sprzedaży w firmie osiągnęła poziom 1,9 mld euro.