Progroup zbuduje nową fabrykę tektury falistej we Włoszech

22/09/2022
Progroup zbuduje nową fabrykę tektury falistej we Włoszech

Niemiecki producent papierów do produkcji tektury falistej i tektury falistej jest na dobrej drodze do ekspansji we Włoszech. Po lokalizacji w Drizzonie powstanie nowa fabryka tektury falistej w Cessalto – w bezpośrednim sąsiedztwie producenta opakowań Ondulkart.

- Włochy to największy europejski rynek tektury falistej, więc oferuje nam obiecujące perspektywy - mówi Maximilian Heindl, zastępca prezesa zarządu Progroup. - Dlatego w ramach naszej strategii rozwojowej jest to dla nas kolejny logiczny krok, aby ugruntować tu swoją pozycję.

Niemiecka firma rodzinna zainwestuje w fabrykę ponad 90 milionów euro i stworzy 65 nowych miejsc pracy. Fabryka powstanie w regionie przemysłowym gminy Cessalto. Na drugim etapie budowy dojdzie do niej graniczący z fabryką budynek parku opakowań.

Ambitny cel rozwojowy 

Jeżeli kolejne pozwolenia zostaną otrzymane zgodnie z planem, budowa fabryki rozpocznie się wiosną 2023 roku. Do końca 2024 roku pierwsze formaty tektury falistej powinny zejść z taśmy. Będzie to w sumie 16 fabryka formatów tektury falistej zbudowana przez Progroup i druga we Włoszech. Przedsięwzięcie planowane początkowo w Vimercate jest aktualnie wstrzymane.

Trzy kolejne duże fabryki w Polsce, Niemczech i Francji mają zostać uruchomione do 2024 roku i będzie kontynuowany rozwój Progroup na odpowiednich rynkach.

Kategoria: