ProWORX Label Suite: natywny moduł do impozycji do druku hybrydowego w technologii wąskowstęgowej

22/03/2023
ProWORX Label Suite: natywny moduł do impozycji do druku hybrydowego w technologii wąskowstęgowej
Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rosnącej grupy drukarń wykorzystujących w swojej działalności maszyny hybrydowe Mark Andy, firma stworzyła własne, natywne narzędzie do impozycji - ProWORX. Jest ono dedykowane produkcji realizowanej w jej urządzeniach, wykorzystujących cyfrową technologię drukowania i konwencjonalne metody uszlachetniania. Będąc rozszerzeniem Adobe Creative Cloude, program ten – jak zapewnia Mark Andy – umożliwia właściwe przygotowanie prac i  rozmieszczenie użytków (zarówno w kontekście procesu drukowania jak i dalszej obróbki), przyczyniając się do wydajniejszej i bardziej proekologicznej produkcji.

- ProWORX Label Suite, kolejne rozwiązanie softwar’eowe w naszej ofercie, pojawiające się w ślad za wprowadzonym niedawno na rynek systemem sMArt link, umożliwiającym śledzenie produkcji w czasie rzeczywistym i natychmiastowe korygowanie prac przez operatora – mówi Ben Richardson, Senior DFE Specialist w firmie Mark Andy. – To również nasza odpowiedź na zgłaszane oczekiwania i potrzeby ze strony użytkowników maszyn hybrydowych Mark Andy, którzy – poza najwyższej klasy sprzętem – oczekują też zaawansowanego oprogramowania wspierającego proces produkcyjny, które uczyni go bardziej efektywnym i proekologicznym. ProWORX Label Suite to plugin pakietu Adobe Creative Cloud, który można pobrać i użytkować w znanym już drukarzom środowisku. Szkolenie w zakresie obsługi oprogramowania można odbyć samodzielnie, za pośrednictwem specjalnego samouczka dostępnego w portalu my.markandy.com bądź zamawiając dedykowaną sesję szkoleniową z jednym z naszych ekspertów w dziedzinie prepress. Co istotne, program został w 100% stworzony przez Mark Andy, więc uwzględnia specyfikę zarówno produkowanych przez nas maszyn hybrydowych, jak też różnych rodzajów prac w nich realizowanych. 
 

Software wsparciem dla procesów produkcyjnych

- Mark Andy konsekwentnie rozbudowuje swoje portfolio maszyn hybrydowych, zarówno bazujących na technice inkjetowej jak i tonerowej – dodaje Ben Richardson. –  Oferują one liczne opcje w zakresie drukowania cyfrowego i konwencjonalnego uszlachetniania, realizowanego w trybie inline. Produkcja hybrydowa wiąże się z większą kompleksowością procesu produkcyjnego, przy jednoczesnej potrzebie zagwarantowania właściwego zwrotu z inwestycji w rozwiązania cyrfowe. Pro WORX Label Suite został stworzony, by wesprzeć naszych klientów we właściwym wykorzystywaniu zalet wynikających z posiadania maszyn hybrydowych, przy zachowaniu odpowiedniego dużego przepływu prac i zagwarantowaniu dokładnego ich wykonania.
 
Rozwiązanie ProWORX Label Suite zostało wyposażone w intuicyjny panel sterowania, umożliwiający projektowanie, tworzenie kalkulacji i zapisywanie danych montażu elektronicznego, które można wykorzystać przy sztancowaniu, zarówno w trybie pół- jak i w pełni rotacyjnym. Dane dotyczące formatu prac są tu importowane z programu Adobe Illustrator. ProWORKX Label Suite umożliwia też zapisywanie i wielokrotne korzystanie z plików, zawierających szablony poszczególnych impozycji. Program pozwala na eksport danych – w formacie XML – do systemu prepress. 
W kontekście impozycji prac drukowanych w technologii wąskowstęgowej program pozwala na automatyczne nakładanie siatek z jednoczesną kontrolą warstw dokumentu PDF – z myślą zarówno o płytach drukowych jak i wykrojnikach. Z uwagi na sygnalizowaną przez klientów rosnącą liczbę zamówień na etykiety SKU, firma Mark Andy zadbała o niezależną kontrolę poszczególnych pasów zawierających dany wzór etykiety. Z kolei funkcja Data Merge Assistant została stworzona z myślą o pracach personalizowanych. 
 
ProWORX jest kompatybilny z platformami Mac i Windows PC. Jako rozszerzenie pakietu Adobe wymaga posiadania aktywnej subskrypcji pakietu Adobe Creative Cloud.
 
- Zapraszamy wszystkich użytkowników maszyn hybrydowych Mark Andy, zainteresowanych automatyzacją procesów przygotowywania prac do druku, do odwiedzenia strony Adobe Exchange. ProWORX Label Suite oferuje najwyższy poziom automatyzacji w obszarze montażu elektronicznego i jest niezależne od drogich, zewnętrznych rozwiązań do impozycji bazujących na serwerach. Jest też idealnym sposobem na zwiększenie wydajności i proekologiczności realizowanej produkcji etykietowej. Jako Mark Andy zawsze staramy się pomagać naszym klientom w ich drodze do transformacji cyfrowej, nie tylko za sprawą dostarczania najwyższej klasy sprzętu, ale też kompatybilnego z nim specjalistycznego oprogramowania – podsumowuje Ben Richardson.

Fot.: Mark Andy

Kategoria: