Przetwarzalna tekturowa tacka na żywność na Seminarium Technicznego FEFCO 2019

04/11/2019
Przetwarzalna tekturowa tacka na żywność na Seminarium Technicznego FEFCO 2019

Nowe fińskie przedsiębiorstwo – Jospak Oy i Metsä Board, zaprezentowały podczas Seminarium Technicznego FEFCO 2019 tekturową tackę na żywność zgodną z zasadami zrównoważonego rozwoju. W porównaniu ze standardowymi tackami plastikowymi ograniczono zużycie tworzyw sztucznych nawet o 85%. Opakowanie łączy najlepsze cechy tektury falistej i tworzyw sztucznych i nadaje się do recyklingu zgodnie z lokalnymi przepisami.

Innowacyjna konstrukcja tacki, opracowana przez Jospak Oy, wykorzystuje zdejmowaną folię plastikową, co umożliwia hermetyczne pakowanie. Tacka z tektury falistej jest kompatybilna z obecnie stosowanymi procesami pakowania i logistyką w przemyśle spożywczym. Po użyciu, konsument może łatwo zdjąć folię i dostarczyć tekturę i plastik do odpowiednich pojemników na surowce wtórne.

Opakowanie jest bezpieczne w bezpośrednim kontakcie z produktami spożywczymi i nadaje się do różnych rodzajów świeżej i przetworzonej żywności. Dzięki zastosowaniu lekkiego białego kraftlinera Metsä Board uzyskano znakomitą powierzchnię do druku, którą cechuje jakość odpowiednia dla marek premium. Biały kraftliner produkowany jest z odnawialnych włókien pierwotnych, które pochodzą ze starannie zarządzanych lasów północnych, dzięki czemu opakowanie jest zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju.