Przyszłość artykułów papierniczych na Paperworld

02/11/2016
Targi Paperworld 2017

W siedmiu salach wystawienniczych targów Paperworld we Frankfurcie nad Menem w dniach od 28 do 31 stycznia 2017 roku ponad 1500 światowej klasy producentów oraz ciekawych firm startupowych pokaże, jakie artykuły biurowe, papiernicze i piśmiennicze pojawią się w nowoczesnych biurach przyszłości. Dla wszystkich wystawców targi Paperworld to najważniejsze targi branżowe, na których warto zaprezentować swoje nowinki i innowacje.

– Dynamika światowej gospodarki oraz zmiany w sposobie pracy od dawna już mają wpływ na branżę artykułów biurowych, papierniczych i piśmienniczych. Na targach Paperworld widzimy, że firmom udaje się wprowadzać produkty, które stanowią odpowiedź na zachodzące przemiany – mówi Michael Reichhold, dyrektor targów Paperworld. Na targach od lat z powodzeniem prezentowane są zarówno artykuły biurowe dla firm, jak i artykuły papiernicze, piśmiennicze i szkolne do prywatnego użytku, dzięki czemu wystawa ta jest największą tego typu na świecie. Aby podążać za tym kierunkiem, organizatorzy targów przygotowali na kolejną edycję w styczniu 2017 nową aranżację hal.

The visionary office: cały świat artykułów biurowych dla firm

Od biurowych urządzeń, wnętrz i wyposażenia przez przybory do organizacji i prezentacji oraz papier biurowy czy akcesoria do pisania i rysowania aż po urządzenia do elektronicznego przetwarzania danych oraz dla drukarzy, a także materiały drukarskie z recyklingu – na targach pojawią się wszelkie kategorie produktów, które sprawią, że współczesne miejsce pracy zamieni się w wizjonerskie biuro. W halach 3.0, 4.0 i 6.0 odwiedzający targi eksperci będą mogli zapoznać się z niespotykanym nigdzie indziej wachlarzem produktów do takiego „wizjonerskiego biura”, wystawionych na niemal 40 000 m kw. brutto.

– Na targi Paperworld powinien przybyć każdy, kto pragnie się dowiedzieć, jak sprawić, by praca w biurze była wydajniejsza, zdrowsza i bardziej mobilna. Tylko tutaj osoby odpowiedzialne za zakupy w dużych instytucjach i organach administracyjnych mogą na własne oczy i w kolorze zobaczyć tak różnorodny i bogaty asortyment nowinek technicznych.
nowoczesne biuroPotwierdzają to także liczne hurtownie i korporacje międzynarodowe z Niemiec oraz innych krajów, dla których Paperworld to co roku platforma do składania zamówień i uzupełniania asortymentu. Horst-Werner Maier-Hunke, prezes firmy Durable przedstawia to w ten sposób: – Paperworld we Frankfurcie to niezmiennie najważniejsze targi w naszej branży. To właśnie na nich mamy okazję w bardzo miłej atmosferze zobaczyć naszych klientów i partnerów handlowych, a także udzielić im informacji. Dla firmy Durable produkty innowacyjne są bardzo ważne, dlatego też w roku 2017 również zaprezentujemy we Frankfurcie liczne nowinki w naszym asortymencie.

W styczniu 2017 obok prezentacji artykułów biurowych będzie można zobaczyć fascynujący pokaz specjalny pod hasłem „Biuro Przyszłości”, w ramach którego odbędą się wykłady ekspertów oraz dodatkowe prezentacje innowacyjnych produktów, które pozwolą na większą elastyczność, mobilność i sprawniejszy przepływ pracy. W tym roku, również w ramach targów, odbędzie się dzień tematyczny pod hasłem Sustainable Office Day, w trakcie którego dowiemy się, jak w pracy biurowej dbać o środowisko. Targom towarzyszyć będzie również program skierowany do ekspertów – Paperworld Procurement z wystawą Office Gold Club, Paperworld Insider oraz Dzień Obsługi Biura to stałe punkty czterodniowego programu targów. Okazja do spotkań sprzedażowych oraz wsparcie w nawiązywaniu kontaktów biznesowych Business-Matchmaking-Service pomogą połączyć ze sobą kupców i oferentów.

The stationery trends: papeteria i wysokiej klasy przybory, a także upominki jako elementy współczesnego stylu życia

Wystawcy z Niemiec i innych krajów zaprezentują artykuły papiernicze i piśmiennicze do użytku osobistego, dzieląc się swoimi pomysłami i projektami na nadchodzący sezon oraz przedmiotami, które na co dzień ułatwią życie użytkownika. Targi Paperworld to w końcu największe takie wydarzenie na świecie. Nowinki w papeteriach, upominkach i wszystko, co dotyczy prezentów, pakowania i świętowania, jak również przybory do pisania, torby i inne akcesoria będą czekać na odwiedzających w styczniu 2017 roku w halach 5.1 i 6.1. Na Paperworld pojawi się również rozbudowany na tę edycję punkt poświęcony kartkom z życzeniami, uzupełniony o jeszcze bogatszy wybór papierów do pakowania prezentów, wstążek, kokard oraz gotowych pudełek i torebek na prezenty. Uwe Ohnemüller, dyrektor sprzedaży w firmie Hallmark Cards: – Chcemy wykorzystać te cztery fascynujące dni, aby porozmawiać z naszymi klientami o nowych pomysłach i strategiach. Targi Paperworld to dla nas również ważna data ze względu na możliwość pozyskania dużych klientów oraz rzetelnych partnerów do sprzedaży detalicznej.
papeteriaW roku 2017 nową oprawę zyskają artykuły szkolne, piśmiennicze oraz kreślarskie: Wszystkie będzie można znaleźć w hali 4.0, która stanowić będzie idealne miejsce do składania zamówień od kupujących z Niemiec oraz innych krajów.

Akcesoria osobiste na targach Paperworld są szczególnie korzystne dla sprzedawców detalicznych, szukających nowych inspiracji do prezentacji swoich towarów oraz aranżacji przestrzeni sklepowej: W trakcie pokazu trendów we Foyer pomiędzy halami 5.1 i 6.1 będzie można zapoznać się z kolorami, kształtami i materiałami, które będą modne w kolejnym sezonie, a w hali 5.1 odbędzie się skierowany nie tylko do księgarzy pokaz specjalny pod tytułem „Mr. Books & Mrs. Paper”. Oba te wydarzenia będą stanowić inspirację dla spojrzenia od nowa na sposób prezentacji swojego asortymentu, a co za tym idzie – zwiększenia zysków. W strefie BMWi nowe możliwości składania zamówień zaprezentują również nowe i innowacyjne firmy. A jeśli zależy nam na poprawie obsługi klienta, w ramach nadchodzącej edycji odbędzie się pokaz sztuki pakowania prezentów prowadzony przez Aronę Khan, która ma już zaprezentuje cenne triki dla tych, którzy chcą w swojej ofercie zaproponować jeszcze lepszą usługę pakowania prezentów.

International Sourcing: pełen wachlarz korzyści na frankfurckich targach

Targi Paperworld we Frankfurcie nad Menem to od lat nie tylko ważny punkt spotkań przedstawicieli branży artykułów papierniczych, biurowych i piśmienniczych z Niemiec i innych krajów. Na wydarzenie to przybywają bowiem także producenci z branży dostawczej, przemysłu przetwórczego oraz twórcy znaków towarowych. Kupujący duże wolumeny, przedstawiciele sprzedaży hurtowej i handlu zagranicznego, jak również przedsiębiorstwa importowe i eksportowe z całego świata znajdą w hali 1 właściwych partnerów do współpracy. Organizatorzy targów postanowili, że tegoroczna edycja nie obejmie hali 10 i będzie się odbywać przede wszystkim we wschodniej części terenów targowych. – To dla nas ważne, aby odwiedzający targi Paperworld czuli wygodę w trakcie zwiedzania targów i jak najlepiej skorzystali z wizyty – tłumaczy Michael Reichhold. – Ponieważ od marca 2016 do końca roku 2018 obok hali 10 powstaje nowa hala numer 12, nie bylibyśmy w stanie zagwarantować, że budowa nie zakłóci ich odwiedzin. Poziomy 1.1 i 1.2 dają możliwość lepszego dostosowania się do założeń i wymogów naszych klientów.
targi PaperworldOprócz zorientowanego na przyszłość programu ramowego targów Paperworld warte odwiedzenia są również targi branżowe Creativeworld, Christmasworld oraz Floradecora, na których będzie można znaleźć produkty pozwalające na optymalne i zyskowne uzupełnienie swojej stałej oferty.