Pudła kartonowe - evergreen przemysłu opakowaniowego

Artykuł zewnętrzny
20/02/2023
Pudła kartonowe - evergreen przemysłu opakowaniowego

Dynamiczne zmiany związane z digitalizacją handlu są wielką szansą dla tradycyjnego pudła kartonowego. Przemysł drzewny produkujący między innymi papier upatruje w zapotrzebowaniu e-commerce na opakowania szansy na odbicie strat, jakie odnotował w produkcji papieru.

 

Karton to proste rozwiązanie, które się sprawdza

Pudła kartonowe to podstawowe elementy przemysłu opakowaniowego, ponieważ zapewniają skuteczny i niedrogi sposób pakowania i ochrony produktów. Od małych przedmiotów po te duże i nieporęczne, pudełka kartonowe sprawdzają się nadal najlepiej. Można je bowiem łatwo dostosować do rozmiaru i kształtu dowolnego produktu, dzięki czemu idealnie nadają się do obsługi wysyłek niemal każdej branży.

Przewaga producentów pudeł kartonowych prowadzących jednocześnie ich sprzedaż, jest ogromna

Dla firm z branży opakowaniowej produkcja niestandardowych pudeł kartonowych może być świetnym sposobem na zwiększenie przychodów i przyciągnięcie nowych klientów. Przykładem są choćby specjalne kartony do transportu wina. Oferując pudełka na zamówienie, firmy mogą zapewnić klientom przystępny cenowo, niezawodny i atrakcyjny sposób pakowania swoich produktów.

Dzięki niestandardowym pudełkom firmy mogą również oferować dodatkowe funkcje, takie jak pudełka z przegrodami do organizowania i ochrony mniejszych przedmiotów oraz pudełka z nadrukiem do celów reklamowych i promocyjnych. Te ostatnie są wskazywane jako jeden z czynników zmiany branży opakowaniowej, ze względu na dynamikę rynków wschodzących i coraz większy problem podróbek.

Produkcja pudeł kartonowych wymaga różnorodnych maszyn, materiałów i procesów, w tym cięcia i składania kartonu, naklejania etykiet i naklejek oraz drukowania. Ponadto firmy mogą być zmuszone wziąć pod uwagę wagę pudełka i jego zawartość, a także boki i krawędzie pudełka, które powinny być wystarczająco mocne, aby były odporne na zgniecenie i rozdarcie. Kartony od Mac-Graf z Bydgoszczy już od początku działalności firmy spełniają najwyższe standardy: https://mac-graf.com.pl/pudelka-kartonowe/.

Kartony wpisują się w walkę ze zmianami klimatu

Produkując pudełka kartonowe, firmy powinny również brać pod uwagę środowisko. Wybierając pudełka kartonowe wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu, firmy mogą pomóc zmniejszyć swój ślad węglowy, jednocześnie zapewniając klientom opcję przyjazną dla środowiska. Ponadto firmy powinny zapewnić, że wszystkie ich procesy, od drukowania po pakowanie, są wykonywane w sposób przyjazny dla środowiska.

Dzięki odpowiednim materiałom, procesom i względom środowiskowym firmy takie jak https://mac-graf.com.pl/ mogą produkować niestandardowe pudełka kartonowe, które są zarówno atrakcyjne, jak i skuteczne. Dostarczając klientom trwałe, atrakcyjne i przyjazne dla środowiska pudełka, firmy mogą pomóc zwiększyć swoje przychody, jednocześnie zmniejszając swój wpływ na środowisko.