Rozciągliwy papier Advantage StretchWrap od Mondi idealny do owijania palet

23/06/2021
Rozciągliwy papier Advantage StretchWrap od Mondi idealny do owijania palet
Firma Mondi, światowy lider w dziedzinie opakowań i papieru, we współpracy z włoskim producentem maszyn ACMI stworzyła innowacyjny system owijania palet, w którym zamiast plastiku wykorzystywany jest papier. Zmieniając sposób owijania palet, rozciągliwy papier Advantage StretchWrap zmniejsza zależność łańcucha dostaw od plastiku, przechodząc na materiał odnawialny i w pełni nadający się do recyklingu.
 
Advantage StretchWrap (zgłoszony do opatentowania) to zupełnie nowy gatunek lekkiego papieru firmy Mondi, stworzony specjalnie do owijania palet. Jest on w stanie rozciągać się i jest odporny na przebicia, zapewniając solidną ochronę towarów podczas transportu. Obecnym standardem przemysłowym w owijaniu palet jest wielowarstwowy materiał plastikowy o niskim wskaźniku recyklingu. Papier Advantage StretchWrap, wraz z systemem owijania Rocket E-500 firmy ACMI, umożliwia przejście na rozwiązanie owijania palet w pełni nadające się do recyklingu.
 
Imponująca rozciągliwość papieru i jego wysoka wytrzymałość na rozciąganie sprawiają, że jest on niezawodną alternatywą w transporcie. Testy przyspieszenia symulujące transport przy użyciu sprzętu ESTL (przeprowadzone zgodnie z normą EUMOS 40509) oraz próby transportu w warunkach rzeczywistych potwierdziły, że palety owinięte folią Advantage StretchWrap są bezpieczne.
 
- Doświadczenie Mondi w zakresie papierów o wysokiej rozciągliwości jest wpisane w DNA tego nowego rozwiązania. Mondi produkuje mocny, rozciągliwy papier do owijania materacy sprężynowych od ponad 20 lat. Ciągły rozwój parametrów papieru w zakresie wytrzymałości, rozciągliwości i zmniejszonej gramatury umożliwił rozważenie nowych zastosowań. Obecnie, po dwóch latach badań i rozwoju, z dumą wprowadzamy na rynek Advantage StretchWrap, nasze innowacyjne rozwiązanie na bazie papieru do owijania palet. Jest to doskonały przykład na to, jak sprawiamy, że opakowania i papier są zrównoważone pod względem konstrukcyjnym, wykorzystując papier tam, gdzie to możliwe - powiedział Paulus Goess, dyrektor ds. sprzedaży specjalistycznego papieru kraftowego, Mondi
 
- Współpraca z Mondi nad tym nowym rozwiązaniem to ekscytujący krok w kierunku wykorzystania papieru z recyklingu do owijania palet. Ta współpraca pokazuje, jak innowacje w technologii papierniczej i maszynowej mogą się ze sobą łączyć, zwiększając liczbę opcji dostępnych dla firm, które poszukują bardziej zrównoważonych alternatyw - dodał Luigi Brugnoli, dyrektor ds. sprzedaży globalnej w ACMI.
 
Advantage StretchWrap jest pozyskiwany w sposób zrównoważony z materiałów odnawialnych w Skandynawii. Wysokie wskaźniki recyklingu w Europie dla opakowań na bazie włókien oraz dostępność strumieni odpadów papierowych zapewniają, że papier może być poddany recyklingowi po zakończeniu jego użytkowania, przyczyniając się do rozwoju gospodarki cyrkularnej.