Rozmowa z Pawłem Janickim, prezesem zarządu Fromm Poland

22/05/2023
Rozmowa z Pawłem Janickim, prezesem zarządu Fromm Poland

Szwajcarska firma Fromm dostarcza szeroki asortyment maszyn i urządzeń oraz akcesoriów do bezpiecznego pakowania produktów. Od 2006 roku firma posiada swoje przedstawicielstwo w Polsce i od tego momentu aktywnie uczestniczy w dynamicznym polskim rynku zabezpieczeń produktów. O rozwoju firmy Fromm i oferowanych przez z nią rozwiązaniach dla przemysłu, rozmawiamy z Pawłem Janickim, prezesem zarządu Fromm Poland.

Kiedy dołączył Pan do Fromm Poland i jakie wyzwania na Pana czekały?

Paweł: Janicki: - Dołączyłem do Fromm Poland w 2019 roku. Moim zadaniem jest rozszerzenie rozpoznawalności marki Fromm na polskim rynku i dotarcie do jak największej ilości klientów, którzy zmagają się z problemami z towarami w transporcie. 

Jak ocenia Pan współpracę z innymi oddziałami grupy Fromm na świecie i jakie są korzyści płynące z bycia częścią globalnej organizacji?

- Współpraca z innymi oddziałami to chleb powszedni w naszej pracy. Wielu z klientów, którym doradzamy i pomagamy w zastosowaniu mądrych rozwiązań zabezpieczających produkty w transporcie, to firmy międzynarodowe. Dlatego dzielenie się doświadczeniami pozwala nam dostarczać optymalne rozwiązania szyte pod konkretne produkcje.  

Jakie są główne produkty i usługi, które oferuje Fromm Poland i jakie są ich główne zalety dla klientów?

- Naszą podstawową myślą we Fromm Poland jest dostarczenie rozwiązania szytego na miarę klienta potrzeb związanych z zabezpieczaniem produktów. Dlatego posiadamy narzędzia ręczne, akumulatorowe, pneumatyczne do elastycznego użytku przez osoby pakujące towary. Ponadto posiadamy wiązarki i owijarki - automaty, które są w stanie sprostać niemal każdemu wyzwaniu. Wiążemy w stalowniach – zwoje stali, wiążemy płyty i wiązki drewna o każdych gabarytach. Koncerny meblarskie używają naszych owijarek, które są jednymi z najszybszych na świecie. Wszystko to nie byłoby wydajne, gdyby nie dobrze dopasowany, nasz polski serwis. Jesteśmy dostępni całodobowo i staramy się aktywnie wspierać klientów w konserwacji i serwisie narzędzi i maszyn.    

Państwa motto brzmi „Pakuj z głową”. Co się kryje pod tym hasłem?

- Reinhard Fromm, nasz szwajcarski właściciel, od początku powstania Fromm stawiał na rozwiązania, które pozwalają na bezpieczny transport ładunków, które poprzez swoje rozmiary lub konstrukcję wymagały dopasowanego zabezpieczenia. Nam w firmie, kojarzy się to z Pakowaniem z Głową – gdzie klient używając narzędzi, maszyn, taśm lub wypełnień Fromm wie że towar dotrze bezpiecznie do swojego celu.

Jak wygląda rynek opakowań przemysłowych w Polsce i jakie są największe wyzwania i szanse dla firmy Fromm Poland?

- Rynek opakowań w Polsce jest bardzo konkurencyjny. Największymi wyzwaniami jest odnalezienie rozwiązań optymalnych, które pozwolą klientowi na Pakowanie z Głową! Fromm Poland upatruje w swoich rozwiązaniach możliwość zwiększenia bezpieczeństwa produktów w transporcie na polskim rynku.

Jakie są Pana cele i plany rozwoju firmy Fromm Poland na najbliższe lata i jak zamierza Pan je realizować?

- Fromm Poland chce być dostępny ze swoimi rozwiązaniami w każdej branży, która wymaga zabezpieczania z uwzględnieniem współczesnych wyzwań – nasze narzędzia, maszyny i materiały eksploatacyjne to rozwiązania ekologiczne, gdzie brane są pod uwagę aspekty ekonomicznego i ergonomicznego pakowania.

Oferujemy naszym klientom rozwiązania Fromm aby mogli zredukować swoje koszty zabezpieczeń i w ten sposób razem stajemy się bardziej pro środowiskowi.  

Jak dba Pan o pozytywną energię i atmosferę w zespole firmy Fromm Poland i jakie są Pana sposoby na motywowanie i nagradzanie pracowników?

- Jestem człowiekiem, który wychował się w Szwecji. Do Polski wróciłem po 27 latach życia poza jej granicami. Zależy mi bardzo, aby mój zespół współpracowników motywował i wspierał się nawzajem i w pozytywny sposób stawiał czoła wyzwaniom dnia codziennego. Nagrodą – oprócz naturalnie pensji, jest radość z pracy. Jest to aspekt, który wyzwala w nas nowe pomysły – a kreatywność jest wyznacznikiem Pakowania z Głową! 

Co by Pan poradził osobom, które chciałyby podążać Pana ścieżką kariery lub rozpocząć współpracę z firmą Fromm Poland?

- Zapraszam do kontaktu.

Dziękujemy za rozmowę.