Rozwiązania Sun Chemical do druku cyfrowego na stoisku firmy Atler na RemaDays Warsaw

20/01/2023
Rozwiązania Sun Chemical do druku cyfrowego na stoisku firmy Atler na RemaDays Warsaw
W dniach 1-3 lutego br. w centrum wystawienniczym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy odbędzie się kolejna edycja targów RemaDays Warsaw. Jednym z wystawców prezentujących tu swoją ofertę (na stoisku nr F.3.40 w pawilonie F) będzie firma Atler – dystrybutor rozwiązań do wielkoformatowego druku cyfrowego, w tym dedykowanych temu segmentowi rynkowemu atramentów inkjetowych marki Sun Chemical. Oferta tego producenta jest promowana na stoisku firmy Atler podczas targów RemaDays Warsaw już od wielu lat. W tym roku będzie podobnie, a przedstawiciele Sun Chemical będą tu obecni przez cały okres trwania imprezy
 
- Od wielu lat oferta działu cyfrowego firmy Sun Chemical jest nieustannie powiększana – mówi Krzysztof Ostrowski z polskiego oddziału firmy Sun Chemical – a zainteresowanie nią nieustannie rośnie. Staramy się więc być obecni, z własnym stoiskiem bądź wspólnie z partnerami handlowymi, na wszystkich istotnych wydarzeniach branżowych dla tego segmentu, a do takich z pewnością należą targi RemaDays Warsaw. Drukarnie i firmy reklamowe stale poszukują produktów podnoszących jakość, zwiększających wydajność produkcji, ale też jak najmniej wpływających negatywnie na środowisko naturalne. Sun Chemical ma w tym zakresie wiele do zaoferowania, dlatego z pewnością  warto odwiedzić stoisko naszego partnera – firmy Atler, by przyjrzeć się im z bliska i porozmawiać na temat wdrożenia ich w swoich firmach. Atramenty ekosolwentowe do druku wielkoformatowego, twardosolwentowe do maszyn superwielkoformatowych, farby utrwalane promieniowaniem UV do maszyn cyfrowych - to tylko niektóre produkty, które będziemy wspólnie promować podczas tegorocznej edycji targów RemaDays Warsaw. Odwiedzający nas goście będą mogli zobaczyć również próbki prac wykonanych przy użyciu farb i atramentów z oferty Sun Chemical. Przez wszystkie dni targowe będziemy do dyspozycji gości targowych. 
 
Jak podkreśla Krzysztof Ostrowski, targi RemaDays Warsaw będą pierwszą (ale nie jedyną) w tym roku okazją, by porozmawiać z ekspertami Sun Chemical i jej partnerów (w tym przypadku firmy Atler) na temat najnowszych rozwiązań do druku cyfrowego, w tym nowości, jakie pojawiły się w jej ofercie na ubiegłorocznych targach Fespa. Wśród nich znajdą się m.in. serie atramentów ekosolwentowych do druku wielkoformatowego Streamline.

- Marka ta – jak podkreśla Krzysztof Ostrowski – od wielu lat jest synonimem najwyższej klasy atramentów dla rynku after-market, a Sun Chemical nieustannie dopasowuje ją do najnowszych maszyn i wymagań rynkowych. Zapewniają one wysoką jakość druku i są zgodne z produktami OEM w zakresie kolorystyki i efektów drukowania. Recepturowane z myślą o konkretnych ploterach (wyposażonych w określony rodzaj głowic), są z powodzeniem wdrażane przez użytkowników ploterów inkjetowych oraz wodnych, gwarantując jakość i wydajność na poziomie fabrycznych tuszy. Bazują na chemikaliach o niskiej zapachowości, posiadają też proekologiczny certyfikat Greenguard Gold, potwierdzający ich niski poziom emisji przy zastosowaniach wewnętrznych. Ich walory to jasne i żywe kolory, niski poziom zapachu i niezawodność, a także duża wytrzymałość na warunki atmosferyczne. Są odpowiednie do różnych nośników m.in. do folii winylowych typu backlit i frontlit, bannerów, papierów blueback oraz siatek. 

 
Wśród rozwiązań z serii Streamline do druku wielkoformatowego, promowanych podczas RemaDays Warsaw, będzie m.in. seria farb solwentowych Streamline ATR, będących – dostępną wyłącznie w ofercie firmy Atler – alternatywą dla atramentów Eco Sol Max 2, znajdujących zastosowanie w oferowanych przez tę firmę maszynach Roland.

- Oba typy atramentów można mieszać ze sobą, bez kompromisów pod względem jakości druku – podkreśla Krzysztof Ostrowski. Atler i Sun Chemical będą też promować Streamline ECOPRO ISU (Ink Supply Unit) – uniwersalny system dozowania atramentów, kompatybilny z szerokim spektrum urządzeń 4-, 6- bądź 8-kolorowych. Wśród jego zalet Sun Chemical wymienia m.in. zwiększoną wydajność w obszarze materiałów eksploatacyjnych, możliwość nieprzerwanego drukowania przez wiele godzin bez interwencji operatora, zredukowaną powierzchnię niezbędną na magazynowanie atramentów oraz niższą ilość generowanych odpadów. Streamline ECOPRO ISU uwzględnia dozowanie atramentów ze specjalnych, 1-litrowych butelek, które można ponownie napełnić. 

Innym promowanym rozwiązaniem będzie nowy atrament Streamline TVL2, dedykowany użytkownikom ekosolwentowych maszyn inkjetowych Roland TrueVis SG2 i VG2, zadrukowujących materiały typu signage, displeje i aplikacje graficzne. Jest on dostępny w siedmiu wariantach barwnych, co rozszerza gamut kolorystyczny finalnych zastosowań. Nie wymaga on też – jak podaje producent - jakichkolwiek zmian w ustawieniach profili barwnych maszyny i jest dostępny w ekonomicznych workach typu pouch o pojemności 500 ml. 

Kolejna nowość Sun Chemical to Streamline APY – pigmentowy atrament wodny, przeznaczony do ploterów wyposażonych w głowice Kyocera, dedykowany jest segmentowi druku superwielkoformatowego. Jak podkreśla firma, zapewnia on wyjątkowo wyrazistą kolorystykę i – w porównaniu z innymi rozwiązaniami – oferuje znaczące oszczędności w ich zużyciu (nawet do 30%) oraz krótki czas schnięcia. Generuje też niższe koszty energii związanej z użytkowaniem plotera, m.in. za sprawą szybkiego rozruchu maszyny. 
Innym rozwiązaniem Sun Chemical dla drukarń superwielkoformatowych, o jakich będzie można porozmawiać podczas targów RemaDays Warsaw, są wodne atramenty Streamline APR, stworzone z myślą o maszynach wyposażonych w głowice Ricoh Gen 5. 
Kolejna seria farb, dedykowanych zastosowaniom wielkoformatowym, to Streamline 804 – atramenty UV LED.

- Ich receptura została dopasowana do maszyn marki Liyu, z myślą o zadrukowywaniu różnych podłoży sztywnych i giętkich – mówi Krzysztof Ostrowski – w różnych technologiach: roll-to-roll, hybrydowej i płaskiej. Plotery te drukują w energooszczędnej technologii UV LED, zapewniającej użytkownikom wiele korzyści natury ekonomicznej i ekologicznej. 

 
Wystawa będzie również okazją do bliższego poznania kompleksowej oferty SunJet –  oddziału stworzonego przez Sun Chemical i DIC, specjalizującego się w druku inkjetowym. Jednym z jego ostatnich osiągnięć jest technologia odgazowywania atramentów inkjetowych – Separel. Producent podkreśla, że w odróżnieniu od tradycyjnych membran z mikrofiltrem, w znacznym stopniu redukuje ona poziom parowania atramentu w czasie procesu jego odgazowywania, zapewniając jednocześnie sprawny proces drukowania i redukując koszty, także te związane z czyszczeniem sprzętu. 
 
Jak dodaje Krzysztof Ostrowski, podczas rozmów z pewnością pojawią się też akcenty związane z zadrukowywaniem tekstyliów: „Tu mamy również wiele do zaproponowania m.in. dzięki przejęciu firmy Sensient Imaging Technologies i jej pełnego portfolio produktowego. Na szczególną uwagę zasługują tu farby reaktywne Xennia Amethyst Evo, dedykowane maszynom wyposażonym w głowice Kyocera. Jest to atrament o innowacyjnej formule rozszerzającej kluczowe cechy siły krycia, gamutu oraz wydajności, powstały na bazie naszych wieloletnich doświadczeń na rynku druku cyfrowego i tekstyliów. Mamy nadzieję, że zarówno to rozwiązanie, jak też inne farby z naszej oferty, skierowane na rynek zadrukowywania tkanin, spotkają się z uwagą firm z tego segmentu”. 
 
- Zapraszamy do odwiedzenia stoiska naszego partnera – firmy Atler podczas targów RemaDays Warsaw – mówi Krzysztof Ostrowski. – Poza informacjami o poszczególnych rozwiązaniach, chętnie udzielimy też informacji na temat realizowanych przez nas projektów i działań, m.in. w obszarze zrównoważonego rozwoju. Tu nasza centrala już jakiś czas temu stworzyła swego rodzaju „mapę drogową” pod nazwą 5R. Co się za nią kryje? Reuse, Reduce, Renew, Recycle & Redesign, a więc: projektowanie produktów na nowo (tak by cechowała je wyższa proekologiczność); stosowanie materiałów nadających się do ponownego zastosowania; redukcję zużycia energii, wody, surowców, jak też zwiększanie efektywności działalności drukarń; większe zastosowanie surowców bioodnawialnych i redukcję materiałów, bazujących na surowcach kopalnych, jak też wspieranie klientów w tego typu działaniach; zwiększenie poziomu odzysku farby z makulatury oraz kompostowalności produktów poligraficznych. Wiemy, że wielu naszych klientów, także z segmentu druku cyfrowego, hołduje podobnym ideom i podejmuje szereg inicjatyw środowiskowych. Chętnie je wspólnie przedyskutujemy i pomożemy w ich zrealizowaniu. Zapraszamy do Nadarzyna.

Fot.: Sun Chemical