Sappi wprowadza papiery niepowlekane Fusion Uncoated

11/01/2018

Niepowlekane papiery Fusion Uncoated z włókien pierwotnych rozszerzają ofertę Sappi dla producentów tektury falistej.

Seria papierów Fusion Uncoated opiera się na koncepcji sprawdzonego papieru Fusion Topliner. Jednak w przeciwieństwie do podwójnie powlekanych papierów Fusion Topliner, Fusion Uncoated mają naturalną, niepowlekaną powierzchnię. Nadają się do produkcji tektury falistej i kartonu, które wymagają wysokiego poziomu bieli od toplinera, warstwy spodniej i flutingu.

- Główną specjalizacją Sappi jest produkcja papierów z włókien pierwotnych - powiedział Bernd Gelder, kierownik grupy produktów w dziale tektur falistych Sappi. - To sprawia, że ​​rozwój Fusion Uncoated jest logicznym krokiem naprzód w dążeniu do stworzenia jeszcze atrakcyjniejszej oferty dla producentów tektur opakowaniowych. Możemy teraz zaoferować niepowlekaną powierzchnię o naturalnym wyglądzie dla sektora premium producentów tektury falistej. Fusion Uncoated jest bezdrzewny i zachwyca wysokim poziomem bieli i wytrzymałością.

Papiery Fusion Uncoated zostały dopuszczone do bezpośredniego kontaktu z żywnością i są polacane szczególnie tam, gdzie producenci, projektanci i przetwórcy tektury falistej szukają alternatywy dla brązowych linerów. Aplikacje te obejmują opakowania wewnętrzne, takie jak białe wkładki z tektury falistej do wysokiej klasy pudełek na perfumy oraz opakowania do żywności. Te często niezadrukowane kartony charakteryzują się luksusowym wykończeniem powierzchni dzięki ich wysokiej białości. Inne możliwe aplikacje obejmują opakowania ekspozycyjne i gotowe na półki, dla których często preferowane są niepowlekane wykończenia papieru.

Fusion Uncoated produkowany jest w fabryce Sappi w Stockstadt, która ma wieloletnie doświadczenie w produkcji papierów niepowlekanych. Obecnie papiery Fusion Uncoated dostępne są w siedmiu gramaturach od 70 do 130 g / m2 w formatach arkuszy lub z roli. Podobnie jak w przypadku Fusion Topliner, niska masa odpowiada rosnącemu zapotrzebowaniu na zminimalizowanie wagi opakowań z tektury falistej. Ponadto, aby spełnić specjalne wymagania dotyczące pakowania żywności, firma Sappi opracowała papier Fusion Uncoated OF, nie zawierający optycznych wybielaczy. Zarówno papiery Fusion Uncoated jak i Uncoated OF gwarantują doskonałą jakość druku offsetowego, flekso, cyfrowego i sitodruku.