Schumacher Packaging ogranicza ilość odpadów z systemem iPrep

12/07/2022
Schumacher Packaging ogranicza ilość odpadów z systemem iPrep

Grupa Schumacher Packaging, producent opakowań z tektury falistej i litej, konsekwentnie wdraża cyfryzację produkcji. Na oszczędzający zasoby, wyjątkowy w skali światowej, system transportu i usuwania warstw iPrep w zakładzie produkcyjnym w Greven firma otrzyma około 480 000 euro dofinansowania z programu innowacji środowiskowych federalnego ministerstwa środowiska. Do 2025 Schumacher Packaging planuje zainwestować 700 mln euro w produkcję przyjazną dla środowiska.

- Dzięki zastosowaniu oszczędzającego zasoby, zautomatyzowanego systemu transportu i usuwania warstw w zakładzie w Greven, Schumacher Packaging daje branży opakowaniowej jasny znaki, nie tylko w zakresie ochrony klimatu. iPrep znacznie zmniejsza ilość odpadów oraz emisję CO2 podczas produkcji opakowań papierowych. Dokładnie takie projekty promujemy w przemyśle opakowaniowym - powiedział parlamentarny sekretarz stanu, Christian Kühn, podczas wirtualnego spotkania.

Björn Schumacher, dyrektor zarządzający Grupy Schumacher Packaging, podkreśla:

- Dla nas kluczem do większego zrównoważenia w branży opakowaniowej są przyjazne dla środowiska metody produkcji. Dlatego inwestujemy w przyszłościowe technologie oszczędzające zasoby. Naszym celem jest osiągnięcie produkcji neutralnej pod względem emisji CO2 najpóźniej do 2035. iPrep to kolejny krok na drodze do tego celu. Oczywiście cieszymy się, gdy nasze zaangażowanie jest dostrzegane, a także promowane przez polityków. Schumacher Packaging jest pierwszym na świecie producentem tektury falistej, który stosuje prototyp iPrep i rozwija go wspólnie z BHS Intralogistics.

Program innowacji ekologicznych jest wiodącym programem finansowania wyjątkowych projektów, które przyspieszają postęp techniczny i wskazują innym firmom z danej branży, a także działającym w innych obszarach, jak innowacje mogą wspierać ochronę środowiska.

Ochrona klimatu poprzez cyfryzację: iPrep jako modelowy projekt

Schumacher Packaging chce wskazać nowe drogi prowadzące do bardziej zrównoważonej produkcji.

- Dzięki automatycznemu systemowi transportu i usuwania warstw iPrep możemy ograniczyć ilość odpadów w zakładzie produkcji tektury falistej w Greven o około 548 ton, a tym samym pośrednio zmniejszyć emisje CO2 o około 274 ton rocznie. To znaczące liczby, które można osiągnąć dzięki projektom cyfryzacji w przemyśle - wyjaśnia Björn Schumacher. Wraz z bratem Hendrikiem prowadzą rodzinną firmę już jako trzecie pokolenie właścicieli.

Obecnie rolki papieru potrzebne do produkcji są transportowane w zakładzie produkcyjnym w Greven za pomocą wózków widłowych i chwytaków lub niskopodłogowych wózków paletowych. Może przy tym dojść do uszkodzenia papierowych taśm w warstwie zewnętrznej, które następnie trzeba usunąć. Dotychczas proces ten przeprowadzano ręcznie, usuwając z rolki średnio około ośmiu warstw nieuszkodzonego papieru. Dzięki iPrep rolki papieru będą teraz transportowane przez autonomiczny system transportowy do stacji usuwania, gdzie proces jest w pełni automatyczny. Robot oddziela pierwszą warstwę w sposób ukierunkowany i przekazuje rolkę papieru do jednostki kontrolnej. Urządzenie sprawdza taśmę papierową pod kątem uszkodzeń za pomocą technologii LED i kamery i inicjuje kolejne cięcia aż do momentu, gdy papier będzie bez zarzutu. Następnie rolka papieru jest transportowana na linię tektury falistej przez autonomiczny system transportowy.

Zakład w Greven: zakład multi mega nowej generacji

Od lata ubiegłego roku firma Schumacher Packaging rozbudowuje zakład produkcji tektury falistej w Greven, tak aby stał się zakładem multi mega nowej generacji. Rozbudowa to strategia specjalisty w zakresie opakowań w obliczu rosnącego w ostatnich miesiącach popytu na opakowania z tektury falistej, napędzanego przez sektor e-commerce. Oprócz powiększenia powierzchni produkcyjnej o ponad 20000 m kw., dwa nowe zakłady produkcji tektury falistej zakończą rozpoczętą już w tym roku rozbudowę. Druga linia do produkcji tektury falistej o szerokości roboczej 2500 mm ma zostać uruchomiona w trzecim kwartale 2022 roku. Oznacza to, że Greven będzie wkrótce jednym z największych na świecie zakładów typu multi mega w sektorze tektury falistej. Rozbudowa zakładu w Greven jest częścią programu inwestycyjnego Schumacher Packaging, w ramach którego to przedsiębiorstwo o długiej tradycji wyda do 2025 roku łącznie około 700 milionów euro na zapewnienie przyszłościowej i zrównoważonej produkcji.

Źródło: Schumacher Packaging