Schumacher Packaging przejmuje brytyjskiego producenta opakowań

28/11/2019
schumacher packaging jaffabox

Grupa Schumacher Packaging, producent opakowań z tektury falistej i litej, przejęła producenta opakowań Jaffabox Ltd. z siedzibą w Birmingham w Wielkiej Brytanii.

Jaffabox to producent opakowań zaawansowanych technologicznie, na najwyższym poziomie. W swojej ofercie firma posiada różnorodne opakowania z tektury falistej własnej produkcji - od pudeł wysyłkowych, przez opakowania gotowe na półkę (shelf-ready), aż po opakowania dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów („design services“). Dzięki temu Schumacher Packaging zapewnił sobie kolejnego silnego dostawcę dla Grupy, a także istotną ze strategicznego punktu widzenia lokalizację w Europie.

Przejmując Jaffabox Schumacher Packaging coraz mocniej zaznacza swoją obecność na rynku europejskim, co niesie ze sobą korzyści logistyczne, zwłaszcza dla tych klientów producenta opakowań z siedzibą w Ebersdorfie, którzy prowadzą swoją działalność na arenie międzynarodowej. Wielu z nich posiada oddziały w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii. Schumacher Packaging oferuje im niezawodne rozwiązania na miejscu, co jest istotne zwłaszcza w czasach Brexitu. Dodatkowo mogą oni liczyć na kolejnego silnego dostawcę z Grupy Schumacher Packaging, który wyróżnia się wysokim standardem technologicznym i jest wyraźnie zorientowany na usługi. Björn Schumacher, dyrektor zarządzający Grupy Schumacher Packaging, podkreśla:
- Jaffabox niesie ze sobą niezwykły potencjał, który będziemy starali się optymalnie wykorzystać w ramach wspólnego przedsięwzięcia, tak, aby skorzystali na tym klienci obu przedsiębiorstw. Zalety z połączenia firm odczuwalne będą również dla klientów angielskiego producenta opakowań: będą oni mieli dostęp do bogatego portfolio produktów i kompleksowych usług międzynarodowej Grupy Schumacher Packaging. Poza tym tradycja Jaffabox będzie kontynuowana, ponieważ zarząd w dalszym ciągu pozostaje w rękach rodziny Amyes.

Na drodze do osiągnięcia pozycji europejskiego dostawcy kompleksowych usług

Włączenie Jaffabox do przedsiębiorstwa to dla Schumacher Packaging kolejny krok w ramach strategii międzynarodowego rozwoju.

- Coraz więcej przedsiębiorstw prowadzi dzisiaj działalność na arenie międzynarodowej, a ich filie zlokalizowane są w całej Europie - wyjaśnia Jochen Drösel, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Schumacher Packaging. - Naturalnie preferują oni współpracę z kilkoma nielicznymi dostawcami na całym obszarze swojej działalności, zamiast wybierać osobnego dostawcę dla każdego kraju. Najlepiej, jeśli dostawcy ci świadczą usługi na zbliżonym poziomie cenowym i jakościowym. Grupa Schumacher Packaging ma na celu spełniać dokładnie te wymagania.

- Naszym celem nadrzędnym nie jest zdobywanie udziałów w rynku poprzez ekspansję. Bardziej zależy nam na tym, aby zaoferować istniejącym klientom nowe możliwości i jak najlepiej spełniać naszą rolę dostawcy kompleksowych usług - komentuje Björn Schumacher.

Specjaliści od opakowań nadają na tych samych falach

Ze strategicznego punktu widzenia przejęcie Jaffabox jest dla obu partnerów logicznym rozwiązaniem, co odzwierciedla się również w cechach wspólnych obu przedsiębiorstw: oba prowadzone są przez właścicieli, mają ponad 70-letnią historię i były z sukcesem zarządzane przez dwóch braci. - Cieszymy się, że jesteśmy częścią rodziny Schumacher Packaging - mówi Frank Amyes, jeden z dwóch dyrektorów zarządzających Jaffabox. - Dzięki temu możemy zapewnić naszych klientów, że będziemy świadczyć takie same usługi, jak dotychczas i oferować wysokiej jakości produkty. Dodatkowo jesteśmy w stanie zaoferować im wzbogacone portfolio produktów, a także obecność Schumacher Packaging na rynku europejskim. Przynosi to korzyści wszystkim zaangażowanym i buduje ich mocne strony.

Świadomość ekologiczna razy dwa

Cech wspólnych jest jeszcze więcej: zarówno Jaffabox, jak i Schumacher Packaging są zorientowane na przyszłość, a podstawą ich działalności jest zrównoważony rozwój. Obaj producenci opakowań z tektury falistej i litej korzystają z odnawialnych źródeł surowców naturalnych, zachowując korzystny bilans CO2 i wytwarzają produkty w pełni nadające się do recyklingu. Już pod koniec lat 70-tych Jaffabox skoncentrowała swoje działania na opakowaniach wielokrotnego użytku. Dysponuje również nowoczesnym systemem recyklingu. Także dla Schumacher Packaging oszczędzanie zasobów, ochrona środowiska i zrównoważony rozwój są nie tylko bardzo istotną kwestią, ale - dzięki najnowocześniejszym technologiom produkcji i logistyki - rzeczywiście się je tu praktykuje. Specjalista od opakowań dysponuje trzema maszynami do produkcji papieru i kartonu. Maszyny te są wyposażone w zamknięty system recyklingu odpadów z wykrawania. Dodatkowo innowacyjna technika druku cyfrowego, jaką Schumacher Packaging jako pierwszy wdrożył przede wszystkim do seryjnego wytwarzania wysokiej jakości opakowań z nadrukiem, korzysta z przyjaznych dla środowiska farb na bazie wody. Równocześnie znika kwestia produkcji i utylizacji płyt polimerowych. Warto podkreślić również fakt, że wszystkie produkty Grupy Schumacher Packaging posiadają certyfikat FSC®.