Scorpio na targach RemaDays Warsaw 2023

13/01/2023
Scorpio na targach RemaDays Warsaw 2023

W dniach 1-3 lutego 2023 roku, w Nadarzynie pod Warszawą, odbędzie się kolejna edycja jednych z największych targów dla branży reklamy i poligrafii w Polsce – RemaDays 2023. Jednym z targowych wystawców będzie firma SCORPIO Sp. z o.o. na ponad 100-metrowym stoisku (nr 3.48 w hali F), gdzie przedstawi zarówno swoje flagowe produkty, jak i nowości rynkowe.

Największym eksponatem targowym prezentowanym na stoisku firmy SCORPIO będzie ploter wielkoformatowy 4. generacji  swissQprint Nyala. Model ten wyposażony został w najnowocześniejszą technologię głowic drukujących (z rozdzielczością do 1350 dpi) oraz możliwość wykonywania wydruków tuszami NEON, które wprowadzają wyjątkową jakość do grafik reklamowych.

Premierę targową w Polsce będzie mieć jednoprzebiegowa drukarka inkjet Flex 297 firmy SmartJet. Jest to rozwiązanie dedykowane do druku na chłonnych podłożach typu papiery, tektury, serwetki, a także drewno. Stworzone zostało z myślą o kolorowych nadrukach na małych partiach opakowań, papierowych torebkach, saszetkach i kopertach. Drukarka Smartjet Flex 297 wykorzystuje technologię druku inkjet HP Pagewide FI 1000, z tuszami wodnymi, które cechuje duża odporność na ścieranie i wodę oraz wysoka światłotrwałość.

Przykładem automatyzacji produkcji poligraficznej będzie pokaz popularnej tamponiarki SIC 60 firmy Tampoprint wraz z robotem współpracującym Universal Robots. Zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć, jak przebiega zintegrowana praca tych urządzeń i poznać, jakie korzyści niesie ze sobą automatyzacja procesów znakowania. 

Na stoisku będzie również zobaczyć uniwersalną zgrzewarkę T300 – przeznaczoną do wykonywania różnorodnych typów zgrzewów, zarówno przy użyciu gorącego klina, jak i gorącego powietrza. Urządzenie optymalnie sprawdza się w zastosowaniach typu produkcja banerów, siatek, kedra itp., co znajduje potwierdzenie w licznych jej instalacjach u polskich klientów.