Składarko-sklejarka SMARTFOLD 1100SL w czeskiej drukarni KARTEX

22/11/2021
Składarko-sklejarka SMARTFOLD 1100SL w czeskiej drukarni KARTEX

Na początku października br. w znajdującej się  niedaleko Pragi czeskiej drukarni KARTEX została zainstalowana nowa składarko-sklejarka SMARTFOLD 1100SL, dobrze znanej i cenionej w Polsce marki DGM. Będzie to już kolejna maszyna tego producenta rozpoczynająca pracę u naszych południowych sąsiadów.

Specjalizująca się w produkcji opakowań kartonowych firma KARTEX zdecydowała się na zakup maszyny SMARTFOLD 1100SL w wersji INTELLIGENT, która pozwala na automatyczne ustawianie prowadnic z wykorzystaniem pamięci ustawień – funkcja ta umożliwia zapamiętanie ustawień powtarzalnych prac, radykalnie skracając czas przyrządu. Maszyna wybrana przez KARTEX przeznaczona jest do produkcji opakowań liniowych, 3-puntkowych z dnem automatycznym oraz cztero- i sześciopunktowych z tylnym zaginaniem klapek. Dodatkowo maszyna została wyposażona w oprzyrządowanie do produkcji kopert CD oraz innych opakowań typu POCKET FOLDED. Maszyna ta może pracować z prędkością do 400 m/min i wyposażona jest w zaawansowany system klejowy HHS z licznymi funkcjami kontrolnymi, zsynchronizowanymi ze zintegrowanym wyrzutnikiem liniowym sklejarki.

składarko-sklejarka SMARTFOLD 1100SL

SMARTFOLD w drukarni KARTEX jest już czwartą zainstalowaną w tym roku przez Nave Europe Sp. z o.o. (polsko-czeski, wyłączny przedstawiciel firmy DGM) składarko-sklejarką DGM. 

Opracowano na podstawie materiałów Nave Europe Sp. z o.o.