Smurfit Kappa najbardziej szanowaną markę w zakresie zrównoważonego rozwoju

02/07/2019
Smurfit Kappa otrzymała nagrody "Cool Vendor" i "Sustainability" podczas wydarzenia Deliver 2019 w Lizbonie.

Smurfit Kappa otrzymała nagrody "Cool Vendor" i "Sustainability" podczas wydarzenia Deliver 2019 w Lizbonie.

Deliver to największe wydarzenie z zakresu logistyki w branży e-commerce w Europie. Podczas wydarzenia firmy świadczące różnorodne usługi i oferujące różne produkty z zakresu e-commerce spotkały się z przedstawicielami najwyższego szczebla 750 wiodących na świecie e-detalistów.

W ramach corocznego wydarzenia Smurfit Kappa mogła zademonstrować, w jaki sposób rozwiązanie eSmart poprawia wszystkie aspekty e-logistyki, począwszy od linii pakującej, poprzez łańcuch dostaw, aż po zadowolenie klienta. Lider w dziedzinie opakowań również wyróżnił się, zdobywając dwie z pięciu nagród.

Pierwszą z nich była nagroda Cool Vendor, przyznawana firmie o najbardziej szanowanej marce i inspirujących usługach. Bardzo pozytywnie oceniono innowacyjne usługi, rozwiązania z zakresu opakowań i spostrzeżenia, którymi Smurfit Kappa dzieliła się podczas biznesowych spotkań odbywających się w trakcie wydarzenia.

Kolejnym wyróżnieniem była nagroda Sustainability, stanowiąca dowód wzrostu zainteresowania wiodącą w branży inicjatywą Smurfit Kappa: Better Planet Packaging, która propaguje odnawialne, biodegradowalne i nadające się do recyklingu rozwiązania z zakresu opakowań dla branży e-commerce i nie tylko.

Inicjatywa ta, zapoczątkowana w zeszłym roku, znalazła swoje odzwierciedlenie w specjalnej strefie Smurfit Kappa, w której znalazły się prawie wyłącznie przedmioty wykonane ze zrównoważonych materiałów, w tym meble, ekspozytory i banery. Nie zabrakło również przyciągającej wzrok figury tzw. "Box Mana", wykonanej całkowicie z tektury falistej i wysokiej na ponad 4 metry.

Wypowiadając się na temat zdobycia nagród, Saverio Mayer, Dyrektor Generalny Smurfit Kappa w Europie, powiedział:
- To dla nas ogromny zaszczyt otrzymać wyróżnienie na wydarzeniu Deliver.

Zrównoważony rozwój jest podstawą całej naszej działalności, więc cieszymy się z bardzo pozytywnego przyjęcia inicjatywy Better Planet Packaging, a tym samym samej marki Smurfit Kappa, przez firmy z branży e-commerce.

Arco Berkenbosch, Wizeprezes ds. Innowacji i Rozwoju, dodał:
- W ciągu dwóch dni wypełnionych spotkaniami biznesowymi, wykładami i interaktywnymi warsztatami spotkaliśmy się z wieloma firmami oferującymi swoje usługi poprzez kanał e-commerce. Obserwujemy ich duże zainteresowanie rolą, którą mogą ogrywać zrównoważone opakowania zarówno w ochronie produktu, optymalizacji łańcucha dostaw, jak i w zwiększeniu zadowolenia klienta.

Byliśmy szczególnie zadowoleni, że pod kątem zrównoważonego rozwoju udało nam się wyróżnić na tle silnej konkurencji wśród obecnych na wydarzeniu światowych liderów z zakresu logistyki, usług internetowych czy doręczania przesyłek. 

Tegoroczne wydarzenie przyciągnęło gości reprezentujących wiodące marki na świecie działające w branży e-commerce, takie jak Amazon, Coca-Cola, eBay czy Zalando. Podczas wydarzenia detaliści internetowi zostali poproszeni o zagłosowanie na zwycięzców pięciu nagród.