Smurfit Kappa zdobywa 13 nagród WorldStar za zrównoważone i innowacyjne opakowania

21/01/2022
Smurfit Kappa zdobywa 13 nagród WorldStar za zrównoważone i innowacyjne opakowania
Firma Smurfit Kappa zdobyła aż 13 nagród za innowacyjne i zrównoważone rozwiązania opakowaniowe w konkursie WorldStar 2022.
 
Innowacyjne rozwiązania, w tym przełomowe opakowanie z tektury falistej do transportu świeżych ryb, oprawa lampy sufitowej z papieru, która zastępuje metalowe i plastikowe elementy wyposażenia oraz oszczędzające miejsce, łatwe w montażu rozwiązanie opakowaniowe dla słodyczy, otrzymały najwyższe wyróżnienia w konkursie WorldStar 2022.
 
Kategoria napojów była jednym z obszarów, w których Smurfit Kappa zabłysnęła podczas tegorocznego rozdania nagród. Popularne rozwiązanie opakowaniowe TopClip, stanowiące zrównoważoną alternatywę dla folii termokurczliwej, która jest powszechnie stosowana do pakowania wielopaków puszek, otrzymało nagrodę. TopClip jest jednym z produktów z portfolio Better Planet Packaging firmy Smurfit Kappa, które cieszą się dużym zainteresowaniem firm pragnących zmniejszyć swój ślad ekologiczny.   
 
Uznano również referencje Smurfit Kappa w zakresie handlu elektronicznego - zgrabne opakowanie na gin oraz "The BeeeerBox", jednoczęściowa wkładka na trzy butelki lub puszki, zostały wybrane jako zwycięzcy przez panel jurorów.
 
The BeeeerBox karton na piwo
 
W kategorii Point-of-Sale zwyciężyło efektowne rozwiązanie opakowaniowe dla wina "Winoteka Netto". Wolnostojący display wykonany jest z tektury falistej i zawiera dekoracyjne torebki i koszyki na wino, w które klienci mogą pakować swoje wino. 
 
- Jesteśmy zachwyceni i zaszczyceni, że zostaliśmy docenieni 13 nagrodami w tym prestiżowym dla naszej branży wydarzeniu. Zdobycie takiej liczby nagród jest świadectwem ciężkiej pracy, talentu i kreatywności naszych ludzi tutaj w Smurfit Kappa i reprezentuje nasze zaangażowanie w tworzenie najbardziej innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych dla naszych klientów, nawet gdy wyzwanie jest skomplikowane - powiedział Saverio Mayer, CEO Smurfit Kappa Europe.
 
13 zwycięskich produktów Smurfit Kappa pochodzi z Brazylii, Czech, Niemiec, Norwegii, Meksyku, Polski, Słowacji i Szwecji. Ceremonia wręczenia nagród WorldStar Global Packaging Awards odbędzie się w maju w Mediolanie.
 

Zwycięzcy WorldStar 2022 firmy Smurfit Kappa

Brazylia 
Opakowanie eCommerce Jardim Botânico Gin
Czechy 
Uchwyt TopClip do puszek wielopak
BeeeerBox eCommerce pack
Handsome Hubert opakowanie z pompą ciepła
Niemcy
Opakowanie z efektem sprężynowym dla pomp / filtrów farmaceutycznych
Meksyk
Opakowania do toalet Villeroy
Edrington eCommerce packUpland Pet Food pack
Norwegia
Opakowania płaskie na świeże ryby
Polska
Winoteka Netto display w punkcie sprzedaży
Słowacja
Opakowania na lampy
Szwecja
Opakowanie na oprawy oświetleniowe
Opakowanie i ekspozytor tabliczki ciemnej czekolady