Smurfit Westrock debiutuje na giełdach w Nowym Jorku i Londynie

10/07/2024
Smurfit Westrock debiutuje na giełdach w Nowym Jorku i Londynie

Smurfit Westrock plc, globalny lider w produkcji zrównoważonych opakowań, zadebiutował na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NYSE) pod symbolem "SW", po zakończeniu wcześniej ogłoszonego połączenia Smurfit Kappa i WestRock w dniu 5 lipca 2024 r.

Spółka jest też notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (LSE) pod symbolem "SWR".

Smurfit Westrock, działając w 40 krajach i korzystając z wiedzy ponad 100 000 pracowników, ma wyjątkową i bezkonkurencyjną zdolność do dostarczania swoim klientom najbardziej zróżnicowanej, innowacyjnej i zrównoważonej gamy rozwiązań w zakresie opakowań z materiałów odnawialnych i nadających się do recyklingu.

- Połączenie Smurfit Kappa i WestRock tworzy światowego lidera w dziedzinie zrównoważonych opakowań, łącząc ogromne doświadczenie i wiedzę obu firm - powiedział Tony Smurfit, Chief Executive Officer Smurfit Westrock. - Wierzymy, że to połączenie prowadzi do powstania czołowego gracza i preferowanego partnera w dziedzinie ekologicznych opakowań. Jestem dumny, że zostałem powołany do kierowania tym niezwykłym zespołem wspaniałych ludzi.

- Akcjonariusze zarówno Smurfit Kappa, jak i WestRock w przeważającej większości poparli nasze połączenie. Smurfit Westrock ma unikatowy zasięg geograficzny, a dzięki naszym wiodącym w branży aplikacjom, niezrównaną zdolność do dostarczania wartości naszym klientom - dodał Ken Bowles, Chief Financial Officer Smurfit Westrock.

Smurfit Westrock jest światowym liderem w produkcji opakowań papierowych, zatrudniającym około 100 000 pracowników w 40 krajach.