Sofidel wspiera w walce z pandemią COVID-19

17/08/2020
Sofidel wspiera w walce z pandemią COVID-19

Grupa producentów artykułów higienicznych z papieru Sofidel Group, znana głównie z marki Regina, wspiera potrzebujących w walce z pandemią koronawirusa COVID-19 w Europie i Stanach Zjednoczonych. W ostatnim czasie pracownicy Sofidel przekazali dwa ultrasonografy do szpitala w Lucca oraz ultrasonograf i elektrokardiograf do szpitala w Gorizia we Włoszech.

W kontekście stanu zagrożenia zdrowia związanego z pandemią koronawirusa Covid-19, Sofidel Group kontynuuje działania wspierające społeczności lokalne we Włoszech, Europie i Stanach Zjednoczonych.

We Włoszech Grupa przekazała dwa aparaty USG (o łącznej wartości około 70 000 euro) do szpitala San Luca w Lucca, które zostaną zainstalowane na oddziale pediatrii i na oddziale chirurgii. Darowizna jest wynikiem dobrowolnej zbiórki uruchomionej przez pracowników Sofidel w prowincji Lucca, a następnie podwojonej przez Spółkę.

Podobną inicjatywę podjęli pracownicy Sofidel z Monfalcone we Włoszech, na rzecz Szpitala Gorizia, w celu przekazania urządzenia do USG i elektrokardiografu (za łączną kwotę około 17 000 euro).

Sofidel wspiera lokalne społeczności, w których działa rówież za granicą, przekazując darowizny na rzecz organów publicznych i organizacji pozarządowych (NGO) zaangażowanych w udzielanie wsparcia potrzebującym. W sumie przekazano 300 ton produktów - 200 w Europie i 100 w Stanach Zjednoczonych - co odpowiada 3 milionom i 730 tysiącom rolek papieru toaletowego, które są w stanie zaspokoić miesięczne zapotrzebowanie 375 000 osób. Sofidel przekazał po 23 tony produktów higienicznych do Francji, krajów Beneluksu, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Niemiec i Polski oraz po 15 ton do Szwecji, Węgier, Rumunii i Grecji.

Inicjatywy uzupełniają dotychczasowe działania. Wśród nich znalazła się darowizna na rzecz Caritas Italiana w postaci papieru toaletowego, ręczników kuchennych, serwetek, chusteczek higienicznych i podkładek, o równowartości około 1 miliona i 680 tysięcy rolek papieru toaletowego - tj. ilość papieru, która może zaspokoić miesięczne zapotrzebowanie około 160 000 osób oraz wsparcie oferowane w ramach inicjatyw #RotoloniReginaChallenge (10 000 euro przekazane czterem włoskim szpitalom) i #ElRetodeRegina (20 000 euro przekazane dwóm hiszpańskim szpitalom).