Sofidel zwiększy produkcję w Ciechanowie

22/02/2016
sofidel ciechanów

Sofidel Group, włoski producent papierów higienicznych, m.in. marki Regina, ogłosił zakup maszyny najnowszej generacji do produkcji bibuły, która zostanie zainstalowana w zakładzie spółki zależnej Delitissue w Ciechanowie. Umożliwi to spółce ulepszenie swojej oferty produktowej oraz zwiększenie możliwości produkcyjnych zakładu.

Maszynę wraz z pełną automatyką dostarczy firma Valmet. Maszyna będzie mogła produkować wstęgę o szerokości 5,5 m z prędkością 2000 metrów na minutę. Urządzenie wejdzie do eksploatacji w czwartym kwartale 2017 roku i będzie posiadało zdolności produkcyjne 70 tys. ton rocznie.

Zastosowana w urządzeniu nowa technologia produkcji bibuły (NTT) umożliwi produkcję bibuły konwencjonalnej i z teksturą z drobnych włókien przy niskim zużyciu zużyciu energii oraz w bardzo elastyczny sposób. Jest to zgodne ze strategią zrównoważonego rozwoju firmy Sofidel, która ma na celu zmniejszenie negatywnego oddziaływania na środowisko.

- Decyzja ta jest zgodna z naciskiem Sofidel stawianym na stosowanie najbardziej innowacyjnych i wydajnych technologii, a także w znaczący sposób zwiększa nasze standardy zrównoważonego rozwoju i poszerzania gamy produktów, w szczególności w zakresie popytu konsumpcyjnego w segmencie produktów Premium - powiedział Luigi Lazzareschi, dyrektor zarządzający Sofidel Group.