Specjalistyczna wiedza i trendy w branży papierniczej i biurowej na targach Paperworld

10/01/2020
targi paperworld

Na targi Paperworld we Frankfurcie nad Menem zarejestrowało się blisko 1500 wystawców z 60 krajów. Zaprezentują oni szeroką gamę produktów w zakresie wyposażenia biur i artykułów piśmiennych. Zróżnicowany program towarzyszący dotyczący tematów branżowych będzie dostępny dla odwiedzających targi w dniach 25 - 28 stycznia 2020 r.

Międzynarodowe Targi Papieru, Materiałów biurowych i Artykułów piśmienniczych Paperworld wciąż ewoluują, podążając za trendami rynkowymi, a tym samym prezentując nowe aspekty branży. Cyfrowy kalendarz wydarzeń, który jest dostępny na stronie Paperworld, oferuje cenną usługę. Tutaj goście mogą zobaczyć wszystkie daty na pierwszy rzut oka i opracować swój osobisty program skutecznej wizyty na targach.

Wizjonerskie biuro: wydarzenia i informacje o całym nowoczesnym biurze

Obszar „Wizjonerskie biuro” zaprezentuje segmenty produktów, które zmienią przyszłe miejsce pracy w nowoczesne biuro. Ten unikalny na całym świecie wybór maszyn i urządzeń biurowych, sprzętu organizacyjnego i prezentacyjnego, papierów biurowych, przyborów do pisania i rysowania, akcesoriów IT i drukarek oraz regenerowanych materiałów do drukarek uzupełni bogaty program towarzyszący.

„Future Office” - inteligentne rozwiązania dla biura

Program towarzyszący w hali 3.0 koncentrować się będzie wokół „Future Office” - tym razem z naciskiem na „Inteligentne rozwiązania”. Co jest już możliwe w sieci cyfrowej? Jak właściwie radzimy sobie z tymi możliwościami technicznymi? Odpowiedzi na te i inne pytania zostaną udzielone w obszarze innowacji, który skierowany jest do architektów, planistów, kierowników obiektów i sprzedawców detalicznych, ze szczególnym uwzględnieniem produktów biurowych.

Inteligentne rozwiązania dotyczą nie tylko cyfrowych produktów i rozwiązań, ale także interakcji między biurowym światem analogowym i cyfrowym. Podczas serii rozmów zostaną przedstawione nowe środki komunikacji, koncepcje przestrzeni biurowej oraz rozwiązania kadrowe dla inteligentnej i cyfrowej współpracy. Ponadto wystawcy zaprezentują swoje innowacyjne produkty w przyszłości, strefy sieciowe, a dla zwiedzających dostępne będę wycieczki z przewodnikiem po hali. Obszar ten został zaprojektowany przez architekta André Schmidta z biura architektoniczno-urbanistycznego Matter w Berlinie.

paperworld 2020
Również w hali 3.0 znajdzie się strefa sprytnego pakowania Envelope 2.0 E-Commerce. Obszar tematyczny przedstawiony przez Stowarzyszenie Niemieckiego Przemysłu Kopertowego e.V. (VDBF) będzie miejscem dla handlu internetowego, dostawców opakowań i usług pocztowych, a także operatorów platform handlowych. W przestrzeni wystawienniczej znajdą się różnorodne rozwiązania opakowaniowe do dystrybucji artykułów e-commerce, a także wysokiej jakości kopert i opakowań konsumenckich, papieru, materiałów biurowych i hurtowni artykułów piśmiennych. Całość zostanie uzupełniona różnorodną serią specjalistycznych wykładów.

Odwiedzający czterodniowy kongres „Remcon”, który odbywać się będzie w strefie produktów Remanexpo w hali 6.1 D60, będą mogli dowiedzieć się o najnowszych osiągnięciach w dziedzinie regenerowanych materiałów eksploatacyjnych do drukarek i komponentów drukowanych. Kongres jest bezpłatny, a prezentacje odbywać się będą w języku angielskim. Wybranym przedstawicielom branży zostaną wręczone zostaną nagrody Recycler Awards. Kongres i ceremonia wręczenia nagród organizowane są przez Paperworld we współpracy z czasopismem branżowym The Recycler.

Podczas Dnia Zrównoważonego Biura we wtorek, 28 stycznia 2020 r., wszystko będzie obracać się wokół tematu zrównoważonego rozwoju. W prezentacjach i dyskusjach eksperci w tej dziedzinie zapewnią wgląd w aktualny rozwój zrównoważonego biura w świecie oraz podejmą wyzwania związane z eko-przyjaznymi zamówieniami. Program obejmować będzie również ceremonię wręczenia nagród „Biuro i środowisko” oraz ogłoszenie konkursu na rok 2020. Dzień tematyczny będzie otwarty dla wszystkich odwiedzających targi i odbywać się będzie w Hali Europe (wejście do holu Hali 4.0).

 

Trendy w piśmiennictwie

 

Niemieccy i międzynarodowi wystawcy oferujący produkty do wszystkiego, co dotyczy papieru i artykułów piśmiennych do użytku prywatnego, zaprezentują swoje nowe pomysły, projekty i stylistykę produktów na nadchodzący sezon w obszarze artykułów papierniczych Paperworld. Oprócz innowacyjnych artykułów papierniczych i upominkowych dla osób dbających o trendy - tj. wszystkiego, co związane z dawaniem prezentów, pakowaniem, świętowaniem i wysokiej jakości przyborami do pisania, torebkami, akcesoriami i kartkami z życzeniami - będzie również wiele uzupełniających wydarzeń programowych.

paperworld 2020
Specjalną atrakcją targów będzie strefa Paperworld Trends, którą będzie można znaleźć w hali 3.1 J11 w 2020 r. W tym obszarze zostaną zaprezentowane trzy światy trendów na sezon 2020/21, łączące nowoczesną pracę z modnymi trendami w stylu życia. Messe Frankfurt zleciło projektantom z agencji bora.herke.palmisano zaprojektowanie trendów w modzie, architekturze i sztuce oraz dostosowanie ich do świata artykułów papierniczych i biurowych.

Obszar impulsu uczenia się przyszłości będzie w hali 4.0 C40 w 2020 r. Odwiedzający mogą spodziewać się prezentacji obecnych i przyszłościowych koncepcji uczenia się. Nacisk kładziony będzie na uczenie się przez całe życie i nowe formy uczenia się w szkole. Jakie są nowe możliwości skutecznego uczenia się i zabawy? Jak wygląda cyfrowe uczenie się? A co nowego w branży papierniczej, biurowej i papierniczej? W obszarze impulsów znajdą się specjalistyczne wykłady, przestrzenie prezentacji i obszary praktyczne, które pozwolą dyrektorom placówek edukacyjnych i seminaryjnych, władzom szkolnym i decydentom miejskim, dyrektorom szkół, programistom HR i sprzedawcom detalicznym zanurzyć się w świecie nauki, w którym nigdy wcześniej nie doświadczyli.

paperworld 2020

Inspirujący obszar Mr Books & Mrs Paper (hala 3.1 C80) będzie skierowany do księgarzy i sprzedawców, którzy chcą skutecznie łączyć książki, artykuły papiernicze i artykuły papiernicze (tak zwane artykuły inne niż książkowe). Zorganizowane rozmieszczenie produktów w różnych obszarach zainteresowania pokazuje, w jaki sposób sektor detaliczny może emocjonalnie zaprezentować swój punkt sprzedaży i wygenerować bodźce do zakupu dzięki dodatkowemu asortymentowi. Kuratorka Angelika Niestrath będzie prezentować aktualne trendy, które nie są książkowe, podczas codziennych wycieczek z przewodnikiem.

W innowacyjnym obszarze promocyjnym Förderareal wyrobów wyprodukowanym w Niemczech w hali 3.1 J10 młode startupy zaprezentują swoje świeże pomysły i niekonwencjonalne produkty. Dla odwiedzających ten obszar będzie inspirującym źródłem informacji, pozwalającym poznać nowe, wybiegające w przyszłość pomysły na produkty z branży papierniczej, biurowej i papierniczej. Platforma innowacji stanowić ma cenną pomoc początkową dla młodych firm, ponieważ jest wspierana przez Federalne Ministerstwo Gospodarki i Energii.

Strefa pakowania Wrap Up! (3.1 G21) przedstawi wskazówki i porady dotyczące szybkiego i atrakcyjnego pakowania prezentów. Ulla Büning, ekspert w dziedzinie opakowań, kilka razy dziennie pokaże krok po kroku, jak można tworzyć unikalne upominki przy niewielkim wysiłku w handlu detalicznym.

Wystawa Kultury Orientalnej pokaże sztukę Orientu ze znakomitym kunsztem i produktami łączącymi tradycyjny design i dalekowschodnie cechy. Wystawione będą również wysokiej jakości papier, materiały biurowe i artykuły papiernicze, takie jak zakładki, papiery i długopisy. Pokaz specjalny znajdować się będzie na Forum 0 FOY01 i prezentowany będzie wspólnie z Muzeum Pałacowym.

Stowarzyszenie robocze producentów i wydawców kart okolicznościowych - Arbeitsgemeinschaft der Hersteller und Verleger von Glückwunschkarten (AVG) po raz kolejny poprowadzi podczas targów Paperworld konkurs „Złota kartka okolicznościowa” - „Die goldene Grußkarte” i przedstawi nagrodę w jednej z dziewięciu kategorii w hali 3.1. Odwiedzający targi będą mogli wybrać swojego faworyta spośród dziesięciu zgłoszeń i oddać głos w hali 3.1 D38.

Źródło: Messe Frankfurt Exhibition GmbH / Zdjęcia: Jens Liebchen