Spersonalizowany kalendarz adwentowy bez grama plastiku

02/12/2021
Spersonalizowany kalendarz adwentowy bez grama plastiku

Ifolor – międzynarodowa firma świadcząca usługi fotograficzne – wyprodukowała całkowicie pozbawiony tworzyw sztucznych kalendarz z czekoladkami, który można spersonalizować za pomocą własnych zdjęć. Po użyciu kalendarz można łatwo poddać recyklingowi, wraz z innymi odpadami tekturowymi. Kalendarze wykonane są z lekkiej i wytrzymałej tektury litej Metsä Board, który umożliwia dokładne odwzorowanie drukowanego zdjęcia. Mocna, ale lekka konstrukcja wewnętrzna kalendarza wykonana jest z białego kraftlinera Metsä Board. Spersonalizowane kalendarze z czekoladkami są wynikiem współpracy ifolor z firmą PackageMedia, która należy do grupy Pyroll Packaging.

- Chcemy oferować naszym klientom zindywidualizowane doświadczenia, łącząc ich własne zdjęcie z czekoladowymi łakociami. Do wykonania naszych kalendarzy wybraliśmy odpowiedzialny i nadający się do recyklingu materiał, dzięki któremu zdjęcie wygląda jak należy, a czekolada smakuje tak, jak powinna. Kolejną nowością w tym roku jest kalendarz świąteczny wyprodukowany we współpracy z fińską gwiazdą muzyki pop – Robinem Packalenem, który oprócz czekoladek oferuje również wyjątkowe, wirtualne treści, dostępne za pomocą kodów QR nadrukowanych na pudełkach” – powiedziała Kati Sulin, dyrektor naczelny ifolor.

- Zakład produkcji opakowań cyfrowych PackageMedia chce udostępniać nowe, innowacyjne rozwiązania, które jednocześnie są zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. Na przykład oferujemy cyfrowy model przechowywania informacji, który ogranicza ilość odpadów i odpowiedzialnie pracujemy nad dodawaniem nowych funkcji do opakowania – jest to świetne rozwiązanie dla mediów konsumenckich. W idealnym przypadku opakowanie powinno być nowoczesnym, interaktywnym interfejsem użytkownika – usługą dla konsumenta – powiedział Mauri Reinilä, dyrektor naczelny PackageMedia.

Użyta w tym kalendarzu tektura MetsäBoard Prime FBB Bright jest idealna do graficznych zastosowań końcowych dzięki swojej wysokiej białości i znakomitej drukowności. Ponadto, tektury lite i białe kraftlinery Metsä Board są bezpiecznymi materiałami do pakowania wrażliwych produktów spożywczych, takich jak czekolada.