Stalowe cylindry TT firmy Toscotec wylądują w Kanadzie

08/08/2018
cascades packaging

Firma Cascades Packaging powierzyła firmie Toscotec gruntowną przebudowę sekcji suszącej maszyny papierniczej PM1 w papierni Kingsey Falls w Kanadzie. Biorąc pod uwagę ambitne cele projektu, firma Cascades zdecydowała, że technologia Toscotec jest odpowiednia dla tej przebudowy, dzięki elastyczności i wysokiemu poziomowi dostosowania gwarantowanemu przez włoskiego dostawcę w odniesieniu do bezproblemowej integracji istniejących urządzeń z nowym, dostosowanym do indywidualnych potrzeb rozwiązaniem.

Przebudowa pozwoli osiągnąć 8-procentowy wzrost produkcji. Włoski dostawca dokona tej modernizacji bez zwiększania kubatury suszarni. Suszarka TT SteelDryer firmy Toscotec zapewni lepszą wydajność pod względem szybkości parowania dzięki zredukowanej grubości powłoki. Dzięki mniejszej długości stożka suszarka TT SteelDryer wysuszy szerszy arkusz przy takim samym zapotrzebowaniu na miejsce jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnej sekcji suszącej.

Zakres dostawy obejmuje szereg suszarek TTSteelDry, specjalnie zaprojektowanych do pracy przy ciśnieniu pary 14 barg, jak również brzeszczoty, system napinania, prowadnice oraz elementy stabilizujące arkusz. Specjaliści serwisowi Toscotec zapewnią również nadzór, uruchomienie i pomoc w rozruchu.

Dzięki temu nowemu kontraktowi Toscotec umacni swoją pozycję czołowego dostawcy maszyn i urządzeń do papieru i tektury na wymagających technicznie rynkach, takich jak Ameryka Północna. W szczególności, dzięki swojej sprawdzonej zdolności do dostarczania kompleksowych rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb, opartych na specyficznych cechach istniejących urządzeń, oraz do przeprowadzania istotnych modernizacji, przez lata Toscotec zdobywał zaufanie głównych producentów papieru na całym świecie.

Dostawa jest planowana na koniec sierpnia br.