Strefa Studenta na targach Packaging Innovations

17/02/2015
Strefa Studenta - Packaging Innovations

Strefa Studenta to specjalne miejsce podczas Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations, w którym młodzi projektanci opakowań mogą zaprezentować efekty swojej pracy.

Czym jest Strefa Studenta?
Wszystko rozpoczyna się od konkursu na profilu Facebook targów Packaging Innovations. Osoby z największą ilością głosów uzyskanych w ramach konkursu na najlepszy projekt opakowania, zapraszane są do Strefy Studenta – czyli przestrzeni wystawienniczej w ramach Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations.

To właśnie tu studenci mają zapewnione stoiska wystawiennicze, na których prezentują prototypy opakowań swojego projektu.

Do kogo kierowana jest Strefa Studenta?
W konkursie udział wziąć mogą studenci (osoby do 26 roku życia, niezwiązane zawodowo z firmami zajmującymi się projektowaniem opakowań lub też z produkcją opakowań).

Zasady uczestnictwa:
1. Od 1 lutego do 15 marca 2015 należy nadsyłać zgłoszenie (zgłoszenie do pobrania na stronie www.packaginginnovations.pl/strefa-studenta.html) na adres goscianska@targi.krakow.pl
2. Od 16 marca do 22 marca 2015 r. odbędzie się głosowanie na profilu Facebook targów Packaging Innovations www.facebook.com/pi.warsaw na najciekawsze projekty.
3. 23 marca 2015 r. wyłonione zostaną 3 prace, które uzyskają najwyższą liczbę głosów.
4. Projektanci wybranych większością głosów prac uzyskają możliwość prezentacji swoich projektów podczas targów Packaging Innovations w dniach 09-10 kwietnia 2015 r. w Warszawie.

Strefa Studenta to szansa dla młodych projektantów, ponieważ w trakcie targów mogą oni poznać kluczowe osoby z branży i nawiązać cenne kontakty. Udział w Strefie Studenta owocuje przyszłymi ofertami pracy lub staży co potwierdzają słowa uczestników minionych edycji:

- Udział w targach był bardzo ciekawym doświadczeniem, miałam okazję poznać rynek opakowań, porozmawiać z producentami, jak i z odbiorcami. Nasze stoisko i projekty cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wiele osób dziwiło się dlaczego nasze projekty nie są w sprzedaży, więc był to dla nas wyraźny sygnał że to co robimy jest dobre i potrzebne - powiedziała Alicja Wańczyk.

- Myślę, że Strefa Studenta na targach Packaging Innovations jest bardzo pomocna dla studentów i gdyby jej zabrakło to byłaby duża szkoda. Dzięki targom dostałam też ostatnio zlecenie od jednej z firm, która odwiedziła targi. Także udział zdecydowanie procentuje - powiedziała Magdalena Witkowicz.