Sukces DLM na rynku maszyn cyfrowych

05/02/2019
DLM - maszyna do cyfrowego druku etykiet shiki

Gdyńska firma DLM udanie wprowadziła na polski rynek cyfrowe maszyny do druku etykiet marki SHIKI. Ubiegły rok zakończył się sprzedażą na polskim rynku trzech maszyn, co jak na pierwszy rok działalności firmy DLM i wprowadzeniu nowej marki, można uznać za duży sukces.

Japońska firma SHIKI jest znana na polskim rynku od 40 lat, ale dotychczas za sprawą niezawodnych maszyn analogowych. Maszyny zakupione w latach 80-tych ubiegłego stulecia działają i produkują do dziś, wciąż wzbudzając zachwyt swoją doskonałą precyzją. Jednakże cyfrowe urządzenia UV Led od SHIKI są nowością, która tylko potwierdza legendarną precyzję Japończyków.

Doskonała sprzedaż to głównie zasługa samych maszyn i jakości ich wydruków. Każdy kto je widział, potwierdza niezwykłą wręcz precyzję i dokładność, szczególnie przy małej czcionce i druku w kontrze. Niewielkie zużycie tuszu, nie tylko powoduje że jest to najtańszy wydruk na rynku, lecz również daje możliwość użycia tej maszyny do druku na bardzo cienkich foliach termokurczliwych. Przeprowadzone próby dały doskonały efekt.

Maszyna cyfrowa inkjet UV Led od SHIKI do średnich i dużych nakładów etykiet


Maszyny cyfrowe stały się niezbędnym elementem wyposażenia drukarni i każda z większych drukarni już ją ma lub za chwile będzie miała. Nie wynika to z mody, lecz z gwałtownej potrzeby zaspokojenia niskonakładowych zleceń klienta. Maszyna cyfrowa jest stosunkowo prosta w obsłudze i drukuje w bardzo dobrej jakości. Jedyne co ograniczało jej szersze zastosowanie, to cena wydruku, która była wyższa niż w przypadku druku na maszynach analogowych. Tak wyglądało to przynajmniej do tej pory przy dużych nakładach etykiet.

Wraz z pojawieniem się japońskiej maszyny cyfrowej SHIKI inkjet UV, gdzie koszt wydruku jest istotnie niższy niż proponowane do tej pory koszty wydruku na innych maszynach cyfrowych, wchodzimy niejako w nową erę. Japońska precyzja i doskonała elektronika tłumaczą, dlaczego tak wiele obiecujemy sobie po produktach z kraju kwitnącej wiśni. Drukarnia, która nie chce wypaść z rynku i zarabiać na druku cyfrowym, powinna się zastanowić nad zakupem SHIKI PJ Series.
maszyna do cyfrowego druku etykiet shiki

Maszyna cyfrowa SHIKI PJ Series uzyskuje swoją niezwykłą jakość wydruku dzięki zastosowaniu głowic KYOCERA, o zmiennej wielkości kropli od 3 do 13 pikolitrów, w technologii Drop-on-demand. Zmienna kropla jest podsuszana po każdym kolorze w systemie Pinning UV LED, zanim zostanie dogłębnie wysuszona zimnymi lampami LED. Daje to nie tylko najwyższą jakość wydruku, oszczędność energii, dłuższe życie lamp i ekologiczność procesu, ale również możliwość zadruku na materiałach wrażliwych na temperaturę lub trudno przyjmujących tusze. Druk jest możliwy na każdym standardowym podłożu do flekso, również na folii, kartonie, laminacie do tub czy tekstyliach, kolorem białym i lakierem wybiórczym.


Maszyna do druku cyfrowego SHIKI PJ Series wprowadzana do Europy przez firmę DLM, ma również rozsądną cenę. Nie tylko dlatego, że oferuje najtańszy znany nam wydruk cyfrowy, ale też pokonuje swoich konkurentów oszczędną wielkością inwestycji. Maszyna jest dziś dostępna w trzech standardowych szerokościach wstęgi tj. 120, 250 i 350 mm, w pełnym kolorze CMYK + Biały, koroną i Pinning-iem UV LED w standardzie. Ze swoim doskonałym wydrukiem i niezwykle niskimi kosztami wydruku, maszyna Shiki ma szansę stać się przebojem na rynku, również wśród drukarni posiadających już tonerową maszynę cyfrową, aby zwiększyć marże na etykietach cyfrowych i wejść w druk średnio nakładowy (50 -100 tys.) etykiet.

DLM Print Machine Gdynia
DLM – Digital Label Machines to firma sprzedająca najwyższej światowej klasy maszyny do druku cyfrowego i hybrydowego. Maszyny cyfrowe do druku na wszystkich znanych podłożach, również folie, kartony, tekstylia itd.

Więcej informacji na: www.dlmprint.pl