Sun Chemical o zrównoważonym rozwoju podczas konferencji Polskiej Izby Fleksograf

05/03/2024
Sun Chemical o zrównoważonym rozwoju  podczas konferencji  Polskiej Izby Fleksograf
Firma Sun Chemical nie tylko kolejny raz wspiera wydarzenie branżowe, będąc Diamentowym Sponsorem Konferencji Fleksografów, organizowanej przez Polską Izbę Fleksografów, ale także w najbliższej jej odsłonie przedstawi uczestnikom problematykę związaną ze zrównoważonym rozwojem. Colin Smith, European Product Manager w europejskim oddziale tej firmy, wygłosi referat zatytułowany: „Od kołyski po grób…. zrozumienie celów zrównoważonego rozwoju opartych na nauce, które będą definiować naszą branżę w przyszłości. Analiza Cyklu Życia na poziomie pojedynczego produktu (Ślad Węglowy Produktu)”. Wydarzenie odbywać się będzie w dniach od 18 do 20 marca br. w Warsaw Plaza Hotel w Warszawie.  
 
„Tematyka zrównoważonego rozwoju - mówi Tomasz Dobrowolski, Business Director Packaging Inks w polskim oddziale firmy Sun Chemical - nie tylko staje się obecnie coraz ważniejsza dla przedsiębiorstw poligraficznych, ale jej założenia stają się już dziś dla wielu z nas koniecznością. Firma Sun Chemical, czując się społecznie odpowiedzialną, od jakiegoś już czasu edukuje rynek w tym zakresie. Wybieramy do tego między innymi ważne wydarzenia branżowe, a takim od lat jest Konferencja Fleksografów. Doceniając jego rangę po raz kolejny wsparliśmy to wydarzenie, stając się Diamentowym Sponsorem jego tegorocznej edycji. Jesteśmy przekonani, że bogaty program merytoryczny konferencji, a także możliwość spotkań i rozmów z przedstawicielami branży opakowaniowej i etykietowej, przyciągną – podobnie jak to miało miejsce w latach poprzednich - wielu uczestników. Serdecznie zapraszamy do spotkań z Sun Chemical, do wymiany wiedzy i doświadczeń. Przez całą konferencję będziemy do dyspozycji Państwa, także na firmowym stoisku”. 
 

„Od kołyski po grób…” – w niestandardowy sposób o ważnym temacie 

- Zanieczyszczenie wody, gromadzenie odpadów, wyczerpywanie się zasobów naturalnych, a także zmiany klimatyczne (zanikanie warstwy ozonowej i emisja gazów cieplarnianych) – wszystko to powoduje, że konsumenci i wpływowe organizacje pozarządowe domagają się konkretnych działań, wymuszając wręcz na właścicielach marek zdecydowane działania podejmowane w całym łańcuchu dostaw – podkreśla Tomasz Dobrowolski. – Dotyczy to również branży opakowaniowej i etykietowej, a także szeroko pojętej poligraficznej, gdzie jako Sun Chemical jesteśmy czołowym dostawcą farb, lakierów i innych materiałów eksploatacyjnych. Dlatego tak ważnym dla nas jest to, aby nasi klienci mogli się odpowiednio przygotowywać na zmiany, jakie niesie ze sobą zrównoważony rozwój. Proces ten bowiem postępuje i nie ma od niego odwrotu, dlatego chcemy informować naszych klientów, a także szeroko branżę o wdrażanych nowych zasadach, które wymuszają na przedsiębiorstwach szereg zmian. Jesteśmy przekonani, że wspólne działania w tej sprawie dostawców z przedsiębiorstwami przyniosą zdecydowanie lepsze efekty.  
 
Jeśli chodzi o firmę Sun Chemical, jej polityka zrównoważonego rozwoju opiera się na trzech kluczowych filarach - dotyczą one współpracy w ramach łańcucha dostaw, który ma istotne znaczenie dla powodzenia inicjatyw na rzecz zrównoważonego rozwoju. Kolejnym aspektem są tzw. „zasady 5R”, które mając na celu redukcję śladu węglowego; zmniejszenie zużycia energii/LZO; stosowanie farb, powłok i klejów bioodnawialnych; możliwość recyklingu, przetwarzalność oraz kompostowalność opakowań. 

Firma Sun Chemical ma w swojej ofercie szereg produktów spełniających proekologiczne oczekiwania konsumentów i właścicieli marek.

- Z pewnością warto się z nimi zapoznać, ale przede wszystkim pogłębiać swoją wiedzę na temat zrównoważonego rozwoju, a tego typu spotkania jak Konferencja Fleksografów są ku temu doskonałą okazją. Co więcej – są wydarzeniami, które integrują branżę, co – jako Sun Chemical – szczególnie cenimy. Obecnie oczekuje się od marek, producentów i dostawców zwiększenia proekologiczności na wszystkich etapach procesu wytwórczego: od powstania danego wyrobu aż po dystrybucję. Jako producent farb musimy podążać za tymi oczekiwaniami poprzez zwiększanie w nich udziału surowców odnawialnych, poprawę poziomu recyklingu w naszych zakładach oraz dalszą redukcję ilości generowanych odpadów. Jesteśmy przekonani, że spotkania z nami, jak również wymiana doświadczeń wśród uczestników spotkania mogą być dla wielu przedsiębiorców inspiracją do zmian na rzecz zrównoważonego rozwoju – podsumowuje Tomasz Dobrowolski.