System TOPPSafe™ Smurfit Kappa zabezpieczy produkty na paletach

07/12/2018
System TOPPSafe™ Smurfit Kappa zabezpieczy produkty na paletach

Firma Smurfit Kappa opracowała nową, zrównoważoną alternatywę dla ciężkich płyt drewnianych, wiórowych i z tworzyw sztucznych, które służą do zabezpieczania produktów na paletach podczas transportu i magazynowania.

W trakcie prac zespół projektantów Smurfit Kappa Hexacomb dążył do opracowania bezpiecznego i innowacyjnego rozwiązania odpowiedniego dla wielu sektorów, w których mają zastosowanie surowe przepisy dotyczące higieny.

Innowacyjny system TOPPSafe™ jest wykonany w całości z Hexacomb - materiału na bazie papieru, który jest lekki i wytrzymały dzięki zastosowaniu struktury plastra miodu.

Wielu klientów Smurfit Kappa zmagało się z problemem związanym z wagą i sztywnością obecnie stosowanych w łańcuchach dostaw konwencjonalnych płyt drewnianych, wiórowych i z tworzyw sztucznych; płyty te często upadają, co wiąże się z ryzykiem odniesienia poważnych obrażeń fizycznych przez osoby znajdujące się w pobliżu. Ze względu na znacznie mniejszą wagę TOPPSafe™ jest łatwiejszy w obsłudze i tym samym bardziej odpowiedni do ręcznego przenoszenia ładunku.

Płyty na palety TOPPSafe™ oferują wiele korzyści, w tym ograniczają przestrzeń magazynową w wyniku tego, że są dostarczane na płasko, oraz nadają się w całości do recyklingu.

Dyrektor Zarządzający Smurfit Kappa Hexacomb Wim Peeters powiedział:
- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wprowadzenia produktu TOPPSafe™, ponieważ może on mieć potencjalnie istotny wpływ na zmianę łańcucha dostaw. Opinie klientów, którzy już z niego korzystali, były jednoznacznie pozytywne. W Smurfit Kappa staramy się opracowywać rozwiązania osiągające wysokie wyniki w zakresie bezpieczeństwa, zrównoważonego rozwoju i innowacji.

Usługa SupplySmart oferowana przez firmę Smurfit Kappa opiera się na informacjach pochodzących z ponad 60 000 łańcuchów dostaw wykorzystywanych do wskazania możliwości wprowadzenia zrównoważonych zmian.