Systemy do transportu wykrojów i ażurów od Kongskilde

17/11/2022
Systemy do transportu wykrojów i ażurów od Kongskilde

Odbiór Ażurów z Maszyn Sztancujących

System MultiDicer firmy Kongskilde został zaprojektowany specjalnie do odbioru odpadów z maszyn sztancujących. System MultiDicer zmniejsza wymiary odpadów - ażurów arkuszy kartonowych zrzucanych przez wykrawarkę, które normalnie bez rozdrobnienia trudno jest transportować, MultiDicer zmniejsza je do właściwego rozmiaru, umożliwiając transport pneumatyczny. Pozwala to między innymi zmniejszyć rozmiar rur transportowych, co zmniejsza zapotrzebowanie na dodatkową przestrzeń dla całej instalacji.

Główne zalety dla klienta to przede wszystkim zminimalizowane zużycie prądu poprzez optymalizację rur transportowych, tak aby mogły zostać zastosowane mniejsze wentylatory, separatory oraz filtry, których koszt zakupu, obsługi i konserwacji jest znacznie niższy. 

Odbiór Ażurów z Maszyn Sztancujących

Kolejne zalety są takie, iż z obszaru produkcyjnego usuwana jest minimalna ilość klimatyzowanego powietrza. Również operator może się spokojnie skupić na efektywnej obsłudze maszyny sztancującej, bez konieczności zatrzymywania w celu opróżnienia pojemników na odpady. 

System MultiDicer jest w stanie obsłużyć do 12000 arkuszy/godz. o szerokości do 1630mm oraz o gramaturze od 90g/m2 do 800g/m2.

System Kongskilde do obsługi ażurówSystem Kongskilde do obsługi ażurów

Odbiór Ścinków z Krajarek i Pras

 
Systemy Kongskilde do odbioru odpadów z gilotyn i pras to efektywne rozwiązania stworzone, aby sprostać wymaganiom wysoko wydajnej produkcji w dzisiejszym przemyśle poligraficznym.Systemy Kongskilde mogą obsługiwać wiele rodzajów odpadów w przemyśle poligraficznym w postaci ścinków pochodzących z:
  • Trójnoży i noży obrotowych
  • Linii do oprawy zeszytowej
  • Linii do etykiet
  • Trymerów
  • Krajarek
  • Linii do oprawy książkowej, klejonej
  • Odbioru gotowych folderów odrzuconych w końcowej fazie wykonywania
Odbiór Ścinków z Krajarek i Pras
Firma Kongskilde oferuje rozwiązania począwszy od lokalnych odciągów do w pełni zautomatyzowanych systemów centralnego odciągu. Wszystkie systemy zostały zaprojektowane specjalnie dla wymagań klienta, a dzięki szerokiemu wachlarzowi komponentów modułowych Kongskilde może zaoferować każdemu z nich najbardziej opłacalne rozwiązanie.

W konfiguracji z systemem FVO Venturi układ pneumatyczny obsługiwany jest w układzie zamkniętym. W ten sposób tylko niewielka ilość powietrza jest wymagana do wychwytywania transportowanego materiału i wprawiania go w ruch, dzięki czemu można stosować orurowanie o mniejszych przekrojach oraz inne komponenty o relatywnie mniejszym zapotrzebowaniu mocy.
przykładowa konfiguracja

Systemy Transportu Pneumatycznego

Firma Kongskilde jest powszechnie uważana za światowego lidera w skutecznym zarządzaniu procesami odbioru odpadu z maszyn produkcyjnych w branżach papierniczej oraz opakowaniowej. Dzięki naszej wiedzy branżowej, zdobytej na przestrzeni ostatnich 30 lat, jesteśmy w stanie zaoferować rozwiązania w dziedzinie odbioru oraz transportu odpadów przemysłowych, w efektywny sposób pomagając obniżyć koszty robocze oraz ulepszyć środowisko pracy, które bierze czynny udział w przestrzeganiu przepisów BHP. Ponadto, systemy firmy Kongskilde gwarantują znaczną oszczędność kosztów pracy oraz są w stanie zarobić na siebie w relatywnie krótkim czasie.
Systemy Transportu Pneumatycznego
System usuwania odpadów firmy Kongskilde może zostać umieszczony wewnątrz lub na zewnątrz zakładu pracując w połączeniu z transportem odpadów do praso-kontenerów lub belownic.

Do korzyści systemu usuwania odpadów firmy Kongskilde należy zaliczyć jego niskie wymogi dotyczące konserwacji, które są w stanie zagwarantować minimalny czas przestoju podczas przeglądów i napraw wykonywanych zgodnie z harmonogramem.

Firma Kongskilde może zaproponować kompletne projekty „pod klucz” oferując również panele sterujące oraz systemy filtracji zapewniając kompleksowe spełnianie wszelkich potrzeb klienta związanych z usuwaniem odpadów.
Dzięki wyspecjalizowanym pracownikom serwisu naszej firmy mogą być Państwo spokojni o jakośc wykonywanych przeglądów i napraw. Wykwalifikowani inżynierowie zajmujący się serwisem systemów firmy Kongskilde są do Państwa dyspozycji na telefon.
 
Kontakt:
Kongskilde Industries Sp. z.o.o.