Targi Paperworld 2018 - nowe perspektywy dla rynku

26/10/2017
targi paperworld 2018

W dniach od 27 do 30 stycznia 2018 we Frankfurcie odbędą się targi Paperworld, gdzie w ośmiu halach wystawienniczych prawie półtora tysiąca wystawców z 60 krajów zaprezentuje nowinki z sektora papierniczego dla domu i biura. Targi Paperworld będą odbywać się pod hasłem „New Perspectives”. Niezwykle szeroka gama produktów ukaże najnowsze kierunki w dziedzinie zaopatrzenia biurowego i artykułów papierniczych.

- Niezrównany wybór wyznaczających trendy produktów papierniczych i piśmienniczych oferowanych na targach Paperworld od dawna budzi zachwyt odwiedzających branżystów. Przez lata nasze targi stały się czołową platformą określającą nowe perspektywy na rynku papierniczym – powiedział Michael Reichhold, dyrektor targów Paperworld. Targi obejmują również obszerny program wydarzeń towarzyszących, które mają na celu doradzanie i zainspirowanie uczestników ze wszystkich gałęzi sektora – od sprzedaży hurtowej i detalicznej, po handel wysyłkowy i internetowy oraz dużych kupców komercyjnych.

The Visionary Office: świat artykułów biurowych dla firm

Urządzenia biurowe, notatniki i segregatory, papier biurowy, przybory do pisania i szkicowania, akcesoria do komputerów i drukarek, czy materiały drukarskie z recyclingu – na targach będzie można znaleźć wszystkie kategorie produktów, które ze współczesnego miejsca pracy uczynią prawdziwie wizjonerskie biuro. W halach 3.0,4.0 oraz 6.0, krajowi i międzynarodowi producenci wystawią szeroki asortyment dla innowacyjnego biura

  • Hala3.0 – producenci zaopatrzenia biurowego, m.in. Bi-silque, Exacompta - Clarefontaine, Herma, HSM, Krug&Priester (Ideal), Olympia, Stylex Schreibwaren

  • Hala 4.0 – podzielona na dwa segmenty: przybory do pisania i artykuły szkolne. Wystawcy przyborów do pisania to m.in. Adel, Carioca, Möbius&Ruppert, Rubinato

  • Remanexpo, czyli materiały eksploatacyjne i akcesoria do drukarek, między innymi z recyclingu. W tej sekcji zaprezentują się: Axro, Biuromax, Clover, Integral, Imcopex

Targi regularnie odwiedzane są przez liderów rynku ze wszystkich poziomów sprzedaży i dystrybucji – Paperworld to doskonała platforma do składania zamówień i uzupełniania asortymentu przez hurtowników i detalistów, importerów i eksporterów, spedytorów oraz przedstawicieli firm wysyłkowych i internetowych.

Biuro Przyszłości – pokaz specjalny ukierunkowany na zdrowie

W hali 3.0. odbędzie się inspirujący pokaz pod hasłem The Visionary Office. Pokaz ten cieszył się dużym powodzeniem podczas swojej premiery w roku 2017. Tegoroczna edycja będzie dotyczyć zdrowia w środowisku biurowym. Po raz pierwszy w ramach inicjatywy The Visionary Office odbędzie się wystawa towarzysząca na której zaprezentują się wiodący producenci z segmentu akustyki biurowej, oświetlenia, wentylacji, higieny, ergonomii oraz zrównoważonego rozwoju. Potwierdzili swój udział producenci takich światowej klasy marek, jak: Casio Europe, Durable Hunke&Jochheim, Holtz Office Support, Jakob Maul, Legamaster.

biura przyszłości - paperworld 2018

Najnowsze trendy w artykułach piśmienniczych dla domu

Międzynarodowi wystawcy zaprezentują najnowsze trendy w artykułach papierniczych do użytku osobistego, dzieląc się swoimi pomysłami i projektami na nadchodzący sezon. Artykuły piśmiennicze oraz upominki będą czekać na odwiedzających w halach 4.0, 5.1 i 6.1.

  • Hala 4.0 – podzielona na dwa segmenty: przybory do pisania i artykuły szkolne. Główni wystawcy artykułów szkolnych to m.in. Creaciones Pandora, Gabol, JeunesPremiers, Uitgevrij Lannoooraz Wide Field.

  • Hala5.1 – nowinki od producentów kartek okolicznościowych (HallmarkCards, Perleberg), dekoracji stołu (Braun+Company Papierwaren, Paper+Design), artykułów upominkowych (Depescheand Sheepworld) oraz papieru do pakowania, wstążek i kokard (Bolis, Francesco Brizzolari, SaulSadoch)

  • Hala 6.1 – notatniki, pamiętniki, segregatory (Leuchtturm Albenverlag), papeteria (Artoz Papier, RösslerPapier), przybory do pisania (Carand´Ache, Diplomat)

paperworld 2018 - trendy

Obszerny program wydarzeń towarzyszących, z pomysłami na rozwój handlu detalicznego

Targi Paperworld to nie tylko liczne nowinki ze strony wystawców, ale także rozwinięty program wydarzeń towarzyszących, będących bogatym źródłem innowacji w dziedzinie aranżacji przestrzeni sklepowej i prezentacji ofert. Pokaz trendów we foyer pomiędzy halami 5.1 i 6.1 to przegląd kolorystyki, kształtów i materiałów, które będą modne w nadchodzącym sezonie. W hali 5.1 odwiedzający znajdą natomiast specjalną wystawę Mr.Books &Mrs.Paper, przedstawiającą interesujące sposoby wkomponowania w księgarską przestrzeń sklepową produktów niezwiązanych z papiernictwem. W hali 6.1, młode firmy z branży zaprezentują innowacyjne metody składania zamówień w handlu detalicznym.
Mr.Books &Mrs.Paper

InternationalSourcing: pełen łańcuch wartości

Targi Paperworld we Frankfurcie nad Menem to od lat istotny punkt spotkań przedstawicieli branży artykułów papierniczych, biurowych i piśmienniczych z całego świata, ale także dostawców i producentów własnych marek. Sprzedawcy i hurtownicy, przedsiębiorstwa importowe i eksportowe z całego świata znajdują partnerów do współpracy w halach1.1i 1.2. W odpowiedzi na wzrastające zapotrzebowanie na tego typu przestrzeń, Paperworld otwiera nową halę tuż obok hali 1, Forum 0.

  • Hale 1.1, 1.2 oraz Forum 0 zarezerwowane zostały dla producentów papieru, zaopatrzenia biurowego i artykułów piśmienniczych, których oferta skierowana jest na zamówienia masowe na rynkach międzynarodowych (International Sourcing), wśród nich takie firmy jak: D.H.A. Siamwalla, Dong-A Pencil, Eagle - Tung Yung International, Flair Pen & Plastic.

Na tej stronie można zakupić bilety na targi Paperworld.