Targi Paperworld 2022 odwołane

07/01/2022
Targi Paperworld 2022 odwołane
W związku z gwałtownie pogarszającą się sytuacją pandemiczną na świecie i związanymi z tym zaostrzonymi przepisami dotyczącymi podróży i kontaktów, targi dóbr konsumpcyjnych Paperworld, Christmasworld i Creativeworld, które miały odbyć na przełomie stycznia i lutego we Frankfurcie zostały odwołane.
 
Nie widać już złagodzenia sytuacji pandemicznej, na które liczono jeszcze w grudniu. Zamiast tego, sytuacja pogarsza się na całym świecie z ogromną, nieprzewidywalną dynamiką. To ekstremalne pogorszenie z powodu rozprzestrzeniania się wirusa Omicron w Europie i Niemczech uniemożliwia obecnie Messe Frankfurt, jako organizatorowi wiodących międzynarodowych targów Christmasworld, Paperworld i Creativeworld, jak również Ambiente, zorganizowania ich w planowym terminie.
 
Te cztery imprezy, na które składają się: Christmasworld z koncentracją na dekoracjach sezonowych i świątecznych, Paperworld i Creativeworld z ofertą produktów papierniczych, biurowych, piśmienniczych oraz artykułów dla hobbystów, rzemieślników i artystów oraz Ambiente z międzysektorowym asortymentem produktów na stół, do kuchni i artykułów gospodarstwa domowego, akcesoriów meblowych i dekoracyjnych, koncepcji wyposażenia wnętrz, upominków i akcesoriów mody, są uznanymi wiodącymi targami w swoich branżach i otwierają rok handlowy w swoich segmentach. Nawet w okrojonej formie liczbowej te cztery targi byłyby nadal wiodącymi imprezami na świecie w swoich segmentach produktowych.
 
Jednak gwałtowny wzrost liczby infekcji na całym świecie w bardzo krótkim czasie oraz towarzyszące mu liczne wydarzenia i decyzje, na które organizator nie miał wpływu, doprowadziły do znacznego pogorszenia ogólnych warunków i koniecznych przesłanek do zorganizowania czterech wiodących imprez targowych jako dużych wydarzeń o znaczeniu międzynarodowym odpowiednio pod koniec stycznia i w połowie lutego 2022 roku. Do tych zmian należy zaliczyć zaklasyfikowanie Niemiec jako obszaru wysokiego ryzyka i związane z tym ostrzeżenia dla podróżujących oraz międzynarodowe i międzykontynentalne ograniczenia w podróżowaniu w krajach takich jak Indie, Japonia i Stany Zjednoczone, a także związane z tym obowiązki kwarantanny. Równie ważne są stale rosnące liczby zakażeń i towarzyszący im pilny apel, między innymi Instytutu Roberta Kocha i rady ekspertów niemieckiego rządu federalnego, aby nadal ograniczać kontakty do minimum i odwoływać wszystkie większe imprezy. Obecnie istnieją jeszcze większe międzynarodowe obawy, że z powodu wysoce zakaźnego wariantu Omicron nie uda się utrzymać infrastruktury krytycznej. Większość firm wystawiających się i odwiedzających targi Christmasworld, Paperworld, Creativeworld i Ambiente reaguje obecnie na tę ogólną sytuację zakazem podróży i uczestnictwa w targach z powodu obowiązku opieki nad pracownikami, aby chronić ich przed zagrożeniami dla zdrowia. Globalna gotowość do podróżowania obecnie bardzo spada.
 
- Ta decyzja nie była dla nas łatwa. Jednak w porozumieniu z dużą częścią branż reprezentowanych na targach, to na nas spoczywa teraz odpowiedzialność za podjęcie tego trudnego kroku. Ostatnie miesiące charakteryzowały się optymizmem, energią i pomysłami, aby zapewnić Christmasworld, Paperworld, Creativeworld i Ambiente udany nowy start po obowiązkowej przerwie w 2021 roku - mówi Detlef Braun, członek zarządu Messe Frankfurt. - Dlatego też dziękujemy wszystkim naszym partnerom z branży dóbr konsumpcyjnych, czy to wystawcom, zwiedzającym, stowarzyszeniom czy mediom, którzy do samego końca współpracowali z nami przy organizacji targów i podobnie jak my włożyli w ich organizację serce i duszę, energię i pasję.
 
Nie ma planów przełożenia imprezy na późniejszy termin. Braun wyjaśnia:

- Ponieważ zorientowane na trendy cykle zamówień w międzynarodowej branży dóbr konsumpcyjnych wymagają corocznej imprezy na początku roku, przesunięcie na drugą połowę roku nie zaspokoiłoby potrzeb wystawiających się firm i odwiedzających.