Technograph dystrybutorem Xeikon w Polsce

12/04/2019

Xeikon podpisał umowę partnerską z firmą Technograph. Umowa, sfinalizowana podczas Xeikon Café 2019, ustanawia Technograph dystrybutorem urządzeń do produkcji opakowań z serii Xeikon Cheetah i Xeikon 3000, opartych na technolgocii suchego tonera.

Technograph to polska firma założona przez obecnych właścicieli Konrada Starościka i Piotra Mrozka w 2011 roku. Połączyli oni swoje bogactwo doświadczeń związanych z rynkiem opakowań, aby stworzyć działalność, która stara się skutecznie wspierać dzisiejszych polskich dostawców usług drukarskich.

- Polski rynek produkcji opakowań jest nadal w znacznym stopniu zdominowany przez procesy druku offsetowego, ale w miarę jak marki przechodzą na krótsze, bardziej personalizowane wydruki, wierzymy, że przyszłością jest druk cyfrowy - wyjaśnia Konrad Starościk. - Od pięciu lat przyglądamy się technologiom druku cyfrowego na rynku, a dla nas urządzenia Xeikon były jedynymi, które odpowiadały ​​jakości offsetu. Są idealne do wspierania przejścia z offsetu na druk cyfrowy i fleksograficzny.

- Xeikon był jedynym właściwym wyborem ze względu na jakość i wiemy, że nasi klienci zgodzą się z nami. Mamy już listę zainteresowanych nabywców. Ściśle współpracujemy z naszymi klientami. Pomagamy im znaleźć najlepsze rozwiązania odpowiadające ich potrzebom, oferować wartość dodaną i wspierać ich na bieżąco. Podobało nam się to, że podejście Xeikon i nasze jest identyczne - dodaje Konrad Starościk.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Technograph, tak ceniony dostawca w Polsce, wybrał technologię Xeikon, aby przyspieszyć wdrażanie technologii cyfrowego zadruku opakowań w tym kraju - stwierdza Sébastien Stabel, kierownik działu segmentów rynku Xeikon w sektorze opakowań. - Z niecierpliwością czekamy na wsparcie ich i ich klientów, ponieważ dostrzegają wartość i elastyczność drukowanych cyfrowo opakowań.