Tektura Inverform - ekologiczna alternatywa dla plastikowych tacek na żywność

26/10/2020
Tektura Inverform - ekologiczna alternatywa dla plastikowych tacek na żywność

Nowa tektura InverformTM  Iggesund Paperboard w przypadku tacek do pakowania gotowej żywności spełnia wszystkie wymagania dotyczące zrównoważonego rozwoju i wydajności.

Wykonana z czystych włókien celulozowych, tektura lita Inverform została specjalnie opracowana do prasowanych i składanych tacek stosowanych w opakowaniach do żywności. Inverform ma wyjątkową plastyczność i jest idealnym zamiennikiem tradycyjnych rozwiązań, takich jak plastikowe tace.

- Iggesund Paperboard ma długą tradycję zrównoważonej pracy i produkcji materiałów, które nie szkodzą środowisku. Inverform został opracowany w dużej mierze w odpowiedzi na problem zanieczyszczenia tworzywami sztucznymi - mówi Stefan Söderberg, kierownik sprzedaży w Iggesund Paperboard.

Szerokie wykorzystanie tworzyw sztucznych wiąże się z wieloma poważnymi problemami, w tym:

  • Duży wpływ na klimat powodowany przez paliwa kopalne potrzebne do produkcji plastiku
  • Plastik zbiera się w oceanach i innych miejscach ze względu na brak biodegradowalności
  • Nadmiar odpadów z powodu niskiego (poniżej 40%) poziomu recyklingu

- Byliśmy zdeterminowani, aby opracować odnawialny i nadający się do recyklingu materiał na tacki na żywność, który byłby bardziej przyjazny dla środowiska niż plastik, przy jednoczesnym zachowaniu tej samej wysokiej wydajności pakowania w całym łańcuchu wartości - mówi Stefan Söderberg.

Firmy zajmujące się żywnością i handlem detalicznym, które szukają więcej sposobów, aby ich produkty wspierały zrównoważoną przyszłość, mogą teraz poprosić o tace wykonane z tektury Inverform. Tace wykonane z Inverform z barierą z tworzywa sztucznego mają znacznie mniejszy ślad węglowy niż zwykłe plastikowe tace i mogą być poddawane recyklingowi w ramach istniejących systemów recyklingu opakowań papierowych. Poza tym, że pomagają zmniejszyć wpływ na klimat, opakowania Inverform spełniają najwyższe standardy higieny i ochrony żywności, zapewniając dłuższą żywotność i mniej marnowania żywności.

- Inverform to pierwsze zastosowanie nowego produktu i jesteśmy w trakcie opracowywania kolejnej generacji barier, ponieważ istnieje rosnące zapotrzebowanie na zrównoważone rozwiązania opakowaniowe, a wymagania stają się coraz ostrzejsze z każdym rokiem. Nieustannie ulepszamy nasze produkty, aby pomóc naszym klientom sprostać wyzwaniom teraz i w przyszłości - mówi Stefan Söderberg.

Fakty

Inverform to lita tektura bielona (SBB) wykonana z czystych włókien celulozowych pochodzących z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony. Do Inverform dodano barierę polimerową, dzięki czemu idealnie nadaje się do formowania tacek i zgrzewania. Inverform jest materiałem spożywczym bez dodatku wybielaczy optycznych i posiada wszystkie wymagane certyfikaty bezpieczeństwa żywności, w tym jest bezpieczny do stosowania w kuchenkach mikrofalowych i konwencjonalnych piekarnikach.