Tektura z ekobarierą Metsä Board z certyfikatem kompostowalności

07/04/2020
Tektura z ekobarierą Metsä Board z certyfikatem kompostowalności

Niezawierająca tworzyw sztucznych tektura z ekobarierą MetsäBoard Prime FBB EB uzyskała certyfikat DIN CERTCO potwierdzający przydatność do kompostowania przemysłowego i przydomowego. Certyfikat kompostowalności przemysłowej dotyczy zgodności z normami DIN EN 13432 oraz ASTM D6400, a przydomowej z normą NF T 51-800. Tektura z ekobarierą jest produkowana przez Metsä Board, czołowego europejskiego producenta lekkich tektur premium, który należy do Metsä Group.

Helena Moring-Vepsäläinen, Product Safety Manager, Metsä Board, powiedziała:

- Właściciele marek w branży spożywczej i gastronomii są zainteresowani nowymi, bardziej ekologicznymi opakowaniami, które są wykonane z odnawialnych, nieplastikowych materiałów, a po użyciu mogą być poddane recyklingowi lub kompostowane. Tektura MetsäBoard Prime FBB EB otrzymała właśnie certyfikat zgodności z międzynarodowymi standardami kompostowalności, co pomoże naszym klientom w wyborze materiału opakowaniowego spełniającego zróżnicowane wymagania dotyczące utylizacji.

Norma DIN EN 13432 określa „Wymagania dotyczące opakowań przydatnych do odzysku przez kompostowanie i biodegradację”. Przedmiotem amerykańskiej normy ASTM D 6400 jest „Standardowa specyfikacja oznaczania tworzyw sztucznych przeznaczonych do kompostowania tlenowego w zakładach komunalnych lub przemysłowych”. Kompostowalność w warunkach domowych jest certyfikowana według francuskiej normy NF T 51-800: „Tworzywa sztuczne – Specyfikacje dotyczące tworzyw sztucznych nadających się do kompostowania w warunkach domowych”, która może być stosowana również do innych materiałów, takich jak tektura.

Tektura MetsäBoard Prime FBB EB jest produkowana z czystych, pierwotnych mas włóknistych, wytwarzanych z drewna z zarządzanych w sposób zrównoważony lasów północnoeuropejskich. Ta tektura jest bezpieczna w bezpośrednim kontakcie z żywnością i nie zawiera wybielaczy optycznych (OBA), ani związków fluoropochodnych. Ponieważ nie zawiera tworzyw sztucznych, jej recykling nie wymaga oddzielania plastiku, jest łatwy i ekonomiczny. Jak wszystkie tektury Metsä Board, jest lekka, co powoduje zmniejszenie śladu węglowego w całym łańcuchu użytkowania.

Kategoria: