Tektury Metsä Board nadają się do kompostowania w warunkach przemysłowych

03/08/2020
Tektury Metsä Board

Metsä Board – czołowy europejski producent lekkich tektur premium, należący do Metsä Group – ma przyjemność poinformować, że jego tektury uzyskały certyfikaty DIN CERTCO potwierdzające przydatność do kompostowania w warunkach przemysłowych według norm DIN EN 13432 i ASTM D6400. Ponadto tektura MetsäBoard z ekobarierą – Prime FBB EB – ma również certyfikat przydatności do kompostowania w warunkach domowych. Jako jeden z czołowych producentów, Metsä Board pamięta o certyfikacji swoich produktów. Dzięki temu klienci mogą wybierać materiały opakowaniowe, które spełniają ich wymagania.

- Chcemy wspomagać gospodarkę obiegową, więc naszym głównym celem jest, aby tektury były po użyciu poddawane recyklingowi. Jednak recykling nie zawsze jest możliwy – tektura może być zanieczyszczona ze względu na zawartość opakowania, co nie pozwala na recykling. W takim przypadku kompostowanie jest najlepszą alternatywą” – powiedziała Helena Moring-Vepsäläinen, Metsä Board Product Safety Manager.

Norma DIN EN 13432 określa „Wymagania dotyczące opakowań przydatnych do odzysku przez kompostowanie i biodegradację”. Z kolei przedmiotem normy ASTM D 6400 jest „Standardowa specyfikacja oznaczania tworzyw sztucznych przeznaczonych do kompostowania tlenowego w zakładach komunalnych lub przemysłowych”. Certyfikowane tektury obejmują wszystkie gatunki tektur Metsä Board bez powłoki PE.

Tektury lite i białe kraftlinery Metsä Board są wytwarzane z czystych, pierwotnych włókien, pozyskiwanych z drewna, które pochodzi z zarządzanych w sposób zrównoważony północnych lasów europejskich. Są bezpieczne w bezpośrednim kontakcie z żywnością i nie zawierają związków fluoropochodnych.Tektury Metsä Board są lekkie i mocne, co obniża ślad węglowy w całym łańcuchu użytkowania.