Tetra Pak opracowuje słomki z papieru

02/05/2018
słomki z papieru

Tetra Pak chce przed końcem br. wprowadzić na rynek słomki papierowe, odpowiednie dla małych opakowań kartonowych. Ma to pomóc w rozwiązaniu problemu odpadów z tworzyw sztucznych w postaci słomek właśnie.

Słomki są zwykle integralną częścią opakowań porcjowych i jeśli nie zostaną odpowiednio usunięte, stanowią duży problem jako odpad z tworzyw sztucznych. Firma Tetra Pak chce zachęcić konsumentów do wpychania słomek z powrotem do opakowania po jego opróżnieniu, aby można je było odebrać wraz z resztą opakowania. Obecnie trwają prace nad opracowniem słomki z papieru, która będzie właściwa do zastosowania w opakowaniach kartonowych o rozmiarze porcji.

- Brzmi to dość prosto - przyznaje Charles Brand, wiceprezes wykonawczy ds. Zarządzania produktem i działalności handlowej - ale w rzeczywistości istnieje wiele istotnych wyzwań związanych z produkcją słomek papierowych o wymaganych właściwościach. Nasz zespół projektwantów jest jednak przekonany, że może znaleźć rozwiązanie i że do końca roku będziemy mieli alternatywę w postaci słomek z papieru.

Średnio opakowania Tetra Pak zawierają około 75% tektury. Słomki papierowe byłyby zatem kolejnym ważnym krokiem w kierunku długofalowego dążenia firmy polegającej do oferowania portfela produktów całkowicie odnawialnych.