Tetra Pak wprowadza opakowanie o oryginalnym kształcie

17/05/2019
Tetra Classic® Aseptic 65

Tetra Pak robi kolejny krok w kierunku lepszej optymalizacji wykorzystania przestrzeni w transporcie i magazynowaniu. Firma wprowadza na rynek opakowanie Tetra Classic® Aseptic 65 ml, wcześniej z powodzeniem wdrożone w południowo-wschodniej Azji.

Innowacyjna, oryginalna kostka Tetra Classic® Aseptic 65 ml należy do linii produktów Tetra Classic Aseptic. Pozwala na zoptymalizowane układanie towaru, bardziej wydajną dystrybucję, a wszystko to przy zachowaniu funkcjonalności i estetyki opakowania. Sześć 65 mililitrowych opakowań łączy się w prostopadłościan, który pozwala na najbardziej wydajnie rozwiązania w dystrybucji oraz przechowaniu, co jest kluczowe między innymi z perspektywy sieci handlowych, ceniących jak najbardziej optymalne wykorzystanie przestrzeni transportowej i półkowej.

Unikalne rozwiązanie, jakim jest ułożenie kilku opakowań w całość, pozwala zaoszczędzić miejsce w transporcie i umieścić aż 9 600 opakowań produktu na jednej palecie. W porównaniu do tradycyjnych opakowań, nowość od Tetra Pak pozwala na użycie mniejszej ilości surowca (aż do 28% mniej w porównaniu do analogicznych rozwiązań opakowaniowych) oraz zaoszczędzenie do 40% miejsca w transporcie. Wiążą się z tym korzyści dla środowiska, w tym mniejsza emisja CO2 do atmosfery.
tetra pak asepticTetra Classic® Aseptic 65 ml zachowuje też wszystkie właściwości pozostałych opakowań Tetra Pak. Przede wszystkim jest uniwersalne. Pozwala na bezpieczne przechowanie produktów mlecznych, soków i innych płynnych produktów spożywczych. Zachowują one świeżość bez zastosowania konserwantów, są także chronione przed wpływem światła i tlenu, dzięki czemu nie tracą cennych wartości odżywczych. Mogą też w łatwy sposób zostać poddane całkowitemu recyclingowi. Dodatkowo opakowanie pozwala na kreatywne rozwiązana brandingowe.

Korzyści z wprowadzenia produktu wymienia Aleksandra Jędrzejewska, Dyrektor Marketingu Tetra Pak:

- Nowe opakowanie zapewni profity nie tylko konsumentom, ale też sieciom sklepów. W przypadku tych ostatnich możemy mówić o bezpośrednich oszczędnościach, które będzie można odczuć zarówno w transporcie, jak i w zagospodarowaniu przestrzeni na półkach. Dzięki niezawodnej ochronie żywności, minimalnemu zużyciu materiałów i dużej wydajności w dystrybucji, opakowanie Tetra Classic Aseptic 65ml stanowi idealną odpowiedź na zapotrzebowania rynku przy zachowaniu dbałości o środowisko.

Badania na rynku azjatyckim, gdzie opakowanie jest z powodzeniem stosowane od grudnia 2018 roku, wykazują, że konsumenci oceniają je bardzo pozytywnie.
tetra pak aseptic