Torba papierowa wielokrotnego użytku - lepszy wybór dla klimatu

10/11/2020
Torba papierowa wielokrotnego użytku

Jest coraz więcej powodów, aby podczas zakupów wymienić woreczek foliowy na torbę papierową. Dlatego też firmy BillerudKorsnäs oraz AB Group Packaging z dumą zaprezentowały torbę papierową wielokrotnego użytku, jedną z najsilniejszych na świecie toreb papierowych, obecnie dostępnych w brytyjskich supermarketach.

Sekretem wytrzymałości tej innowacyjnej torby papierowej wielokrotnego użytku jest FibreForm®.

- Woreczki wielokrotnego użytku z R-PET, PP lub tkaninowe są od dawna dostępne dla konsumentów, ale teraz można je zastąpić torbą wielokrotnego użytku wykonaną z FibreForm® - mówi Veronica Fylkner, kierownik ds. sprzedaży działu Formable Solutions w BillerudKorsnäs. - FibreForm® jest jednym najmocniejszych na świecie papierów typu kraft. Funkcjonuje na rynku już od jakiegoś czasu i wciąż odkrywamy jego pełny potencjał. Widzimy kilka nowych aplikacji, które możemy opracować za pomocą FibreForm® i chętnie zastępujemy nim mniej zrównoważone materiały i rozwiązania. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tych zmianach, by pomóc w zmniejszeniu ilości tworzyw sztucznych i aluminium w różnych zastosowaniach na rynku.

Testy laboratoryjne wykazały, że torba papierowa z FibreForm® może być wielokrotnie używana.

- Przetestowaliśmy jedną torbę do momentu jej zerwania i wytrzymała ona 43 cykle, co odpowiada 860 podniesieniom, i to przy dużej wadze 16 kg. Naprawdę możemy stwierdzić, że FibreForm® nadaje się do ponownego użycia przy każdej pogodzie - mówi Veronica Fylkner.

Dziś AB Group Packaging, która produkuje w Irlandii, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii, oferuje ultramocną papierową torbę kilku głównym supermarketom w Wielkiej Brytanii. W porównaniu z kilkoma innymi krajami europejskimi torby papierowe dotychczas nie były dostępne w większości sklepów detalicznych w Wielkiej Brytanii. Przyczyną tego były koszty, silny przemysł tworzyw sztucznych i błędne przekonanie, że papier jest zbyt słaby i ma większy wpływ na klimat. Korzystając z dobrego, pierwotnego papieru ze zintegrowanych papierni można w rzeczywistości obalić oba te mity.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z BillerudKorsnäs - co trwa od około 30 lat. Są numerem jeden we wszystkich kategoriach - mówi Dermot Brady, Inc. założyciel i dyrektor generalny AB Group Packaging.

Firma AB Group Packaging opracowała tę ultramocną torbę z jednym z najsilniejszych papierów BillerudKorsnäs. Celem było wprowadzenie na rynek torby papierowej wielokrotnego użytku, a AB Group Packaging ma jednych z największych klientów, którzy chcą dokonać tej zmiany.

- Ograniczaj, wykorzystuj ponownie, poddawaj recyklingowi - oto moja wizja tego, jak branża powinna funkcjonować w przyszłości. Odpowiadamy za każdy produkt, który wprowadzamy na rynek, każdy powinien być odnawialny. Chcemy zerowego negatywnego wpływu podczas produkcji i użytkowania naszych produktów i cieszymy się, że możemy zaoferować ten produkt na rynku - mówi Dermot Brady.

Torba papierowa wielokrotnego użytku to krok w kierunku zrównoważonej przyszłości, to porzucenie plastikowych toreb i użycie materiałów pochodzenia biologicznego i w 100% nadających się do recyklingu. Powszechnym nieporozumieniem na rynku jest to, że papier ma większy wpływ na klimat niż plastik. Kilka badań wykazało, że materiały opakowaniowe BillerudKorsnas mają mniejszy wpływ na klimat niż inne materiały. Kiedy szwedzki instytut środowiskowy IVL dokonał oceny cyklu życia standardowego papieru BillerudKorsnäs do toreb na zakupy, papier ten faktycznie miał mniejszy wpływ na klimat niż plastik pochodzenia biologicznego, plastik pochodzący z recyklingu czy w końcu plastik z surowców kopalnych. Materiał używany przez AB Group Packaging w sieciach supermarketów w Wielkiej Brytanii to BillerudKorsnäs FibreForm® Kraft Paper - spełniający kryteria ograniczonego wpływu na środowisko naturalne.

Wyjątkowość FibreForm® polega na dużej rozciągliwości, odporności na rozerwanie i wytrzymałości. W przypadku kilku rodzajów mocnych toreb papierowych wystarczy zastosowanie zwykłego papieru pakowego, ale by uzyskać wyższy poziom wytrzymałości i wielokrotnie użyć torby - FibreForm® to dobra opcja.

torba papierowa

- Świat jest teraz gotowy na tę zmianę - odejść od tworzyw sztucznych na rzecz surowców odnawialnych - podsumowuje Dermot Brady.