Trendy w branży tektury falistej i kartonów

16/11/2018
 Trendy w branży tektury falistej i karonów

W dniach 12–14 marca 2019 r. w niemieckim Munich Trade Fair Centre odbędzie się czwarta edycja targów CCE International. Jedyna w Europie wystawa handlowa z dziedziny produkcji oraz przetwarzania tektury falistej i kartonu to wydarzenie, które jest ważnym punktem spotkań dla wszystkich branżowych ekspertów. Goście odwiedzający targi będą mieli możliwość odkrycia najnowszych trendów technologicznych ze świata tektury falistej i kartonów składanych, w tym między innymi rozwiązania do indywidualizacji opakowań. W 2019 r. kontynuowana będzie również udana seria otwartych seminariów z poprzedniej imprezy.

Trend na opakowania przetwarzalne i zrównoważone w znaczący sposób zwiększa wzrost gospodarczy w przemyśle kartonu falistego i składanego. Jednakże, aby odnieść sukces na tak bardzo konkurencyjnym rynku, przemysł ten musi również zaadaptować zupełnie inne trendy. Rozwój technologiczny w zakresie cyfryzacji oraz czwartej rewolucji przemysłowej oferuje ogromny potencjał dla sektora przemysłowego. Wdrożenie rozwiązań cyfrowych dla całego łańcucha produkcyjnego pozwala na prowadzenie inteligentniejszej i wydajniejszej produkcji oraz bardziej zaawansowanych procesów planowania. Co więcej, cyfryzacja pozwala także na wprowadzenie nowych form komunikacji z klientem. Inteligentnie składane pudełka odgrywają istotną rolę w interakcji z końcowymi konsumentami. Opakowania mogą być śledzone przez cały proces dostawy. Zapewniają one klientowi informacje o produkcie za pośrednictwem kodów QR, cechując się zindywidualizowaną formą i sposobem komunikacji. Z tego też względu opakowania zrównoważone stają się coraz ważniejszym elementem kompozycji marketingowej.

Otwarte seminaria

Targi CCE International kontynuują w 2019 r realizację udanej serii otwartych seminariów. Odwiedzający będą mogli codziennie wziąć udział w darmowych seminariach prowadzonych przez ekspertów z branży. Oprócz tematów takich jak „zrównoważenie” czy „technologie przetwarzania”, jednym z głównych zagadnień będzie także „druk cyfrowy”. Goście będą mieli okazję wziąć udział w licznych prezentacjach: HP Inc UK Limited poprowadzi sesję pod tytułem „Cyfrowa podróż w świecie opakowań z tektury falistej”, Durst przedstawi temat „Phototechnik, szybki druk cyfrowy – nowe możliwości biznesowe dla przetwórców kartonu falistego”, Koenig & Bauer przedstawi „Nowe urządzenia dla obróbki następczej druku cyfrowego i fleksograficznego”, a Robatech omówi „Trendy stosowania spoiw w przemyśle kartonu składanego i tektury falistej”. Aktualny program seminariów jest dostępny na stronie targów CCE International: www.cce-international.com.

Demonstracje na żywo jako główna atrakcja

Do chwili obecnej na targach CCE International 2019 swoje miejsce zarezerwowało już 122 wystawców z 22 krajów. Zajmą oni 5000 m2 powierzchni użytkowej. Przeważająca część firm pochodzi z Włoch, Niemiec, Holandii, Hiszpanii oraz Chin. Wielu wystawców zaprezentuje swoje maszyny oraz wyposażenie do produkcji i obróbki tektury falistej i kartonu – na żywo na swoich stanowiskach.

Podczas targów CCE International zaprezentowane zostanie kompleksowe portfolio produktów dla całej linii produkcyjnej. Profil wydarzenia obejmuje surowe materiały, maszyny, wyposażenie i usługi związane z produkcją i obróbką tektury falistej oraz kartonu:papiery - tekturowe i kartonowe; materiały eksploatacyjne; linie do karbowania, wyposażenie i podzespoły; maszyny do przetwórstwa kartonu i tektury falistej; projektowanie oraz CAD/CAM; procesy i urządzenia drukarskie; urządzenia do cięcia, bigowania i wycinania matrycowego; wyposażenie dodatkowe; obsługa i magazynowanie materiałów; systemy owijania taśmą i przenoszenia palet; MIS (system informacji zarządczej) i systemy planowania instalacji produkcyjnej; odpady papierowe i belowanie. Ze względu na wyspecjalizowany profil, targi CCE International kierowane są do nabywców i użytkowników maszyn do produkcji oraz obróbki tektury falistej i kartonu.

Ważne informacje dla odwiedzających

Targi CCE International 2019 odbędą się w hali B6 w niemieckim Munich Trade Fair Centre. Równocześnie w halach A5 i A6 odbędzie się wydarzenie ICE Europe, czyli jedenaste targi poświęcone obróbce papieru, folii i taśm.

Od grudnia 2018 r. broszura CCE International będzie dostępna dla odwiedzających zarówno w wersji drukowanej, jak i w formie elektronicznej do pobrania ze strony CCE International w następujących językach: niemieckim, angielskim, francuskim, hiszpańskim, włoskim i polskim.

Bilety na targi CCE International 2019 będzie można nabywać w internetowym sklepie z biletami od stycznia 2019 r. Cena za bilet jednodniowy to 24 EUR przy zakupie przez internet lub 38 EUR przy zakupie na miejscu, natomiast cena za bilet na całe wydarzenie to 34 EUR przy zakupie przez internet lub 50 EUR przy zakupie na miejscu. Bilety te upoważniają także do wejścia na odbywające się w tym samym miejscu targi ICE Europe 2019. Obie wystawy będą otwarte we wtorek (12.03.2019) i środę (13.03.2019) w godzinach od 9.00 do 17.00 oraz w czwartek (14.03.2019) w godzinach od 9.00 do 16.00.