Najnowsze trendy w przemyśle kartoniarskim

08/02/2019
CCE International

W dniach 12–14 marca 2019 r. przedstawiciele przemysłu tektury falistej i kartonów składanych spotkają się na czwartej edycji targów CCE International w niemieckim Munich Trade Fair Centre. Swoje miejsce zarezerwowało ponad 150 wystawców z 23 krajów, zajmując 5000 m2 powierzchni użytkowej.

Przemysł tektury falistej i kartonów składanych czerpie korzyści z kwitnącego handlu internetowego, natomiast idące w kierunku przetwarzalnych i zrównoważonych opakowań trendy znacząco napędzają wzrost w tym właśnie przemyśle. - Sytuacja gospodarcza w branży jest bardzo korzystna, ale to ważne, aby nadążyć za najnowszymi trendami, takimi jak potrzeba indywidualizacji wśród klientów oraz nowe możliwości stwarzane przez cyfryzację – wyjaśnia Liljana Goszdziewski, dyrektor targów CCE International, w imieniu organizatora, Mack Brooks Exhibitions. - CCE International przedstawia przyszłe trendy w przemyśle tektury falistej i kartonów składanych, pozostając najważniejszym punktem spotkań dla ekspertów z tej branży – dodaje Liljana Goszdziewski.

Otwarte seminaria

Targi CCE International kontynuują w 2019 r realizację udanej serii otwartych seminariów. Odwiedzający będą mogli codziennie wziąć udział w darmowych seminariach prowadzonych przez ekspertów z branży. Seminaria będą się skupiać na druku cyfrowym, zrównoważonym rozwoju oraz technikach przetwórstwa. Goście będą mieli okazję wziąć udział w licznych prezentacjach: British Converting poprowadzi sesję pod tytułem „Trendy druku cyfrowego w szybkiej produkcji opakowań”, Sun Automation Group omówi temat „Tektura falista metodą cyfrową – tworzenie wartości w ramach tego samego opakowania”, a EFI Electronics for Imaging przedstawi temat „Napędzanie zrównoważonego rozwoju dzięki rozwiązaniom Trailer Planning”. Aktualny program seminariów jest dostępny na stronie CCE International oraz w drukowanej zapowiedzi targów.

Przegląd targów: pełne informacje dostępne przed wydarzeniem

Drukowana zapowiedź targów ze szczegółowymi informacjami na temat CCE International 2019 jest już dostępna. Goście mogą ją zamówić bezpłatnie na stronie targów. Zapowiedź targów obejmuje krótkie prezentacje wielu wystawców i ich produktów, listę wystawców (sortowaną alfabetycznie oraz wg kategorii wystawowej), profil targów, fragment programu seminaryjnego oraz specjalistyczny artykuł na temat możliwości i wyzwań stawianych przez technologię inkjetową w druku na kartonie falistym, autorstwa Marcusa Timsona, eksperta w dziedzinie innowacyjnych zastosowań drukarskich, i Phila Jackmana, globalnego kierownika ds. produktu w Digital SunJet. Temat ten zostanie szczegółowo omówiony przez Marcusa Timsona podczas seminarium „Rozwój technologii inkjetowej dla kartonu falistego”, które odbędzie się 12 marca 2019 r. o godz. 14.00.

Oprócz wersji drukowanej zapowiedź targów jest także dostępna online na stronie CCE International. Dzięki korzystaniu z narzędzia internetowego i zaznaczaniu konkretnych kategorii wystawowych goście mają możliwość stworzenia indywidualnej listy wyłącznie z preferowanymi profilami wystawców.

CCE International 2019 to targi w pełni międzynarodowe

Jedyne w Europie targi skupiające się tylko na produkcji i obróbce tektury falistej oraz kartonu wyróżniają się na tle innych imprez ze względu na swój międzynarodowy charakter. Goście targów będą mieli okazję zapoznać się z ponad 150 wystawcami z 23 krajów, którzy zajmą aż 5000 m2 powierzchni użytkowej. Znaczna część wystawców targów CCE International 2019 pochodzi z Europy, głównie z Niemiec, Włoch, Holandii i Wielkiej Brytanii. Natomiast wystawcy z innych regionów świata to przede wszystkim reprezentanci Azji i Stanów Zjednoczonych. Wielu wystawców na żywo zaprezentuje maszyny oraz wyposażenie do produkcji i obróbki tektury falistej i kartonu na swoich stanowiskach.

trendy w przemyśle kartoniarskim

Podczas targów CCE International zostanie zaprezentowane obszerne portfolio produktów dla całej linii produkcyjnej. Profil wydarzenia obejmuje surowe materiały, maszyny, wyposażenie oraz usługi związane z produkcją i obróbką tektury falistej i kartonu: papier – tektura falista i karton; materiały eksploatacyjne; linie do produkcji tektury falistej oraz wyposażenie i podzespoły; maszyny do obróbki tektury falistej i kartonu; projektowanie oraz CAD/CAM; procesy i wyposażenie drukarskie; wyposażenie do cięcia, bigowania i wykrawania; urządzenia pomocnicze, obsługa i magazynowanie materiałów; systemy do taśmowania i obsługi palet; systemy MIS i planowania pracy zakładu; ekstrakcja i belowanie odpadów. Ze względu na wyspecjalizowany profil targi CCE International są kierowane do nabywców i użytkowników maszyn do produkcji oraz obróbki tektury falistej i kartonu.

Ważne informacje dla odwiedzających

Bilety na targi CCE International 2019 można nabyć w internetowym sklepie z biletami. Cena za bilet jednodniowy to 24 EUR przy zakupie przez internet lub 38 EUR przy zakupie na miejscu, natomiast cena za bilet na całe wydarzenie to 34 EUR przy zakupie przez internet lub 50 EUR przy zakupie na miejscu. Bilety te upoważniają także do wejścia na odbywające się w tym samym centrum targi ICE Europe, czyli największe na świecie wydarzenie poświęcone obróbce papieru, folii i taśm.

Oprócz folderu z zapowiedzią targów dostępna jest także broszura dla odwiedzających, zarówno w wersji drukowanej, jak i do pobrania ze strony targów CCE International. Zawiera ona wszystkie najważniejsze informacje na temat imprezy, profil wystaw, listę wystawców, powiązane programy oraz usługi dla odwiedzających.

Targi CCE International 2019 odbędą się w hali B6 w niemieckim Munich Trade Fair Centre. Wydarzenie po raz kolejny odbędzie się w połączeniu z jedenastą już edycją targów ICE Europe, zajmujących hale A5 i A6. Obie imprezy będą się odbywać we wtorek (12.03.2019) i środę (13.03.2019) w godzinach od 9.00 do 17.00 oraz w czwartek (14.03.2019) w godzinach od 9.00 do 16.00.

www.cce-international.com