TubeScan marki BST – nowe odsłony systemu podczas targów Labelexpo 2023

21/09/2023
TubeScan marki BST – nowe odsłony systemu podczas targów Labelexpo 2023

Targi Labelexpo 2023 w Brukseli dla marki BST okazały się ogromnym sukcesem. Ilość pozyskanych leadów (kontaktów) przekroczyła oczekiwania. Po 4 letniej przerwie na nowo można było przyjąć producentów etykiet, wesprzeć ich rozwiązaniami i porozmawiać o kolejnych potrzebach i wyzwaniach branży.

4 ostatnie lata, liczone od poprzedniej edycji Labelexpo, zostały dobrze wykorzystane przez firmę BST. System TubeScan do 100% inspekcji to system, w którym dokonał się największy postęp technologiczny z całego portfolio niemieckiego producenta. Podczas targów firma zaprezentowała nowe możliwości systemu i całkowicie nowe oprogramowanie. Przede wszystkim system TubeScan został pokazany jako system dedykowany klientom o różnorodnych potrzebach. Odsłony systemu podczas Labelexpo w Brukseli były następujące:

  • system standardowy do maszyn drukujących i przewijarek, które pracują przy prędkościach do 200 m/min i różnych szerokościach wstęgi (do 850 mm)
  • system dedykowany do dużych prędkości, powyżej 200m/min z możliwością inspekcji nawet przy prędkości 500m/min
  • system skonfigurowany dla potrzeb druku cyfrowego

Dla wielu klientów nowością okazała się możliwość inspekcji alfabettu Braille’a oraz technologii RFID.

- W przypadku polskiego rynku targi Labelexpo potwierdziły, że nadal w polskich drukarniach tzw. wąskiej wstęgi jest wiele maszyn drukujących, które nie są wyposażone w systemy inspekcji. Drukarnie te jednak coraz częściej dostrzegają potrzebę posiadania tych systemów ze względu na presję ze strony swoich klientów, ale też zwiększenie komfortu pracy operatorów i własne bezpieczeństwo – podkreśla Izabela Talmont Business Development Manager z firmy Emipak, odpowiedzialna za rozwój marki BST w Polsce. To pokazuje, że ten kawałek rynku jest cały czas rozwojowy.

Podczas spotkań z polskimi klientami wielokrotnie pojawiały się również pytania o workflow, czyli pełną automatyzację procesu inspekcji i wymiany informacji pomiędzy maszyną drukującą a maszyną konfekcjonującą. Workflow może być częścią inspekcji z systemem TubeScan. Wdrożenie pełnej automatyzacji jest jednak sporym wyzwaniem dla drukarni. Drukarnie chcą mieć 100% pewność, że system działa, jego obsługa nie zabiera zbyt wiele czasu operatorom. Chcą też zobaczyć system na żywo, podczas pracy. „Te oczekiwania sprawiają, że przed firmą BST pojawia się wiele wyzwań organizacyjnych. Będziemy potrzebowali punktów referencyjnych i możliwości zapoznania się z całym rozwiązaniem np. w drukarniach niemieckich lub atrakcyjnych ofert z opcją testu. Jestem przekonana, że uda nam się dostosować do oczekiwań polskich klientów.” dodaje Izabela Talmont.

Polskie drukarnie poszukiwały podczas targów innowacji i ciekawostek. Wszyscy byli ciekawi, gdzie dzisiaj znajduje się technologia flekso versus technologia cyfrowa. Odnośnie rozwiązań w ramach inspekcji również poszukiwano nowości, ponieważ przez ostatnie lata większość marek konkurencyjnych pracowała na standardowych technologiach oferując produkty ściągnięte niemal z półki. W innowacje idealnie wpisał się TubeScan, ponieważ jest konfigurowany pod potrzeby drukarni, ale też dzięki nowym funkcjom jak np. inspekcja alfabetu Braille’a, kodów RFID, czy dostosowanie systemu do pracy przy wysokich prędkościach odpowiedział na potrzeby klientów mających już doświadczenia ze 100% inspekcją.

TubeScan marki BST – nowe odsłony systemu podczas targów Labelexpo 2023

Na świecie pracuje ok. 3 000 systemów TubeScan. Podczas Labelexpo 2023 system można było zobaczyć na 18 maszynach (drukujących i konfekcjonujących) wystawionych na stoiskach producentów tych maszyn we wszystkich halach targowych.