Tylko do 5 stycznia można nadsyłać zgłoszenia do konkursu Better with Less – Design Challenge 2019–2020

08/12/2019
konkurs Better with Less – Design Challenge

Zbliża się termin składania zgłoszeń w drugiej edycji konkursu Better with Less – Design Challenge. Ostatnie zgłoszenia zostaną przyjęte 5 stycznia 2020 r. Organizowany przez Metsä Board – należącego do Metsä Group czołowego europejskiego producenta wysokiej jakości tektur z pierwotnych mas włóknistych – konkurs zachęca projektantów i studentów projektowania do tworzenia innowacyjnych rozwiązań opakowaniowych, sprzyjających zrównoważonemu rozwojowi.

Zgłoszenia przyjmowane są w czterech kategoriach – kosmetyki, handel elektroniczny, opakowania spożywcze i kategoria „dzika karta”. Nagrody pieniężne za zdobycie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca wynoszą odpowiednio 7000, 2000 i 1000 euro. Na jednego studenta oczekuje możliwość odbycia stażu w ośrodku Centrum Doskonałości Metsä Board w Äänekoski, w Finlandii.

W pierwszej edycji konkursu Better with Less – Design Challenge otrzymano ponad 300 zgłoszeń z 38 krajów, a zwycięskim projektem okazała się tekturowa alternatywa dla folii bąbelkowej z tworzywa sztucznego. Stefan Junge, profesor technologii opakowań na Uniwersytecie Nauk Stosowanych Beuth w Berlinie, czeka na zapoznanie się z tegorocznymi zgłoszeniami: - Byłem zachwycony projektem, który nagrodzono w ubiegłym roku, ponieważ udało się obniżyć zużycie materiału, eliminując odpady z wykrawania i stosując bardzo pomysłowe gięcie materiału w trzech wymiarach. Trudno będzie to przebić w tegorocznym konkursie, ale jestem bardzo zainteresowany nowymi koncepcjami.

W skład jury wchodzą osoby mające wpływ na projektowanie opakowań na całym świecie:

Alissa Demorest, Redaktor Naczelna czasopisma Formes de Luxe, które przedstawia świat opakowań luksusowych
Andrew Gibbs, założyciel, Dyrektor Generalny i Redaktor Naczelny Dieline
Charles Ng, założyciel i Główny Konsultant ds. marek, MCL Group Hongkong/Chiny
Clark Goolsby, Dyrektor Kreatywny, Chase Design Group
Stefan Junge, Profesor Technologii Opakowań na Uniwersytecie Nauk Stosowanych Beuth w Berlinie
Ilkka Harju, Dyrektor ds. Usług Opakowaniowych, regiony EMEA i APAC, Metsä Board

Zapraszamy do udziału w konkursie i nadsyłania zgłoszeń za pomocą witryny www.betterwithless.org