Udana konwersja maszyny papierniczej w Papresa

21/04/2022
Udana konwersja maszyny papierniczej w Papresa
W marcu 2021 r. Papresa, południowoeuropejski lider w produkcji, zlecił firmie Voith wykonanie w swojej papierni w Rentería w Hiszpanii efektywnej pod względem wykorzystania zasobów konwersji produkcji papieru gazetowego PM 5 na produkcję papierów do wytwarzania tektury falistej. W marcu br. maszyna papiernicza PM 5 została z powodzeniem uruchomiona i od tej pory umożliwi znacznie bardziej wydajną i zrównoważoną produkcję papierów opakowaniowych. Produkcja papieru gazetowego zostanie utrzymana w zakładzie na maszynie papierniczej PM 6.
 

Najnowocześniejsza technologia Voith dla przebudowanej maszyny papierniczej PM 5

Wydajność maszyny papierniczej PM 5 wynosi około 205 000 ton testlinera i papieru do produkcji tektury falistej rocznie przy prędkości projektowej 1200 m/min. Produkcja koncentruje się na lekkich gatunkach papierów opakowaniowych o gramaturze od 65 do 140 g/m², szerokość sita wynosi 5 900 mm, a szerokość wstęgi na zwoju 5 400 mm.

Oprócz modyfikacji układu doprowadzena masy do wlewu, część formująca została zmodernizowana z zastosowaniem formera DuoFormer D wraz z nowymi elementami odwadniającymi. Voith dostarczył również zespół wstrząsający DuoShake oraz wlew MasterJetPro F/B z technologią wody rozcieńczającej ModuleJet I.

Aby zapewnić zwiększenie wydajności maszyny papierniczej, istniejąca sekcja pras została rozbudowana o prasę NipcoFlex i w ten sposób przekształcona w prasę DuoCentri NipcoFlex. W zakres dostawy wchodzą również nowe stalowe cylindry EvoSteel o wyższym ciśnieniu pary w dwóch ostatnich grupach suszących w sekcji suszenia wstępnego.

Ponadto istniejący nawijak został rozbudowany o system automatycznej wymiany zwoju EcoChange W, dla zwiększenia efektywności. Ponadto, zakres dostaw obejmuje także kompleksowy pakiet oidzieży maszynowej dla MP5 .

- Dzięki Voith mieliśmy po naszej stronie wieloletniego partnera technologicznego w zakresie przebudowy maszyny papierniczej PM 5, który zna nasz zakład i wewnętrzne wymagania, a także posiada bogate doświadczenie w zakresie zrównoważonej przebudowy maszyn papierniczych - mówi Miguel Sánchez, Prezes i Dyrektor Generalny Papresa. - Wiedza Voith i wiele lat bliskiej współpracy opłaciły się - zarówno konwersja, jak i rozruch przebiegły bezproblemowo i ku naszemu pełnemu zadowoleniu. 

Najnowocześniejsze technologie Papermaking 4.0 dla efektywnej produkcji

 
Oprócz konwersji produkowanego asortymentu, narzędzia i kompleksowe usługi Papermaking 4.0 wspierają ambitne cele firmy w zakresie wydajności i zrównoważonego rozwoju. Pakiet digitalizacji obejmuje platformę IIoT OnCumulus, zaawansowaną wizualizację procesu OnView.MassBalance i sterowanie procesem OnEfficiency.Strength, a także rozwiązania zdalnego utrzymania ruchu z OnPerformance.Lab. Dzięki indywidualnemu i rozbudowanemu pakietowi firma Papresa czerpie korzyści z maksymalnej wydajności zakładu i lepszej jakości papieru.
 
- Dzięki naszemu know-how, innowacyjnym komponentom i najnowocześniejszej technologii cyfrowej zapewniamy, że Papresa osiągnie swoje cele w zakresie efektywności i wydajności przy mniejszych nakładach inwestycyjnych - podsumowuje Marcos Garcia de la Torre, Dyrektor Zarządzający Voith Paper Spain. - Jednocześnie umacniamy naszą pozycję jako preferowanego partnera w zakresie przebudowy i projektów optymalizacyjnych dostosowanych do potrzeb klienta.