UPM otrzymuje najwyższą w historii ocenę EcoVadis

21/08/2022
UPM otrzymuje najwyższą w historii ocenę EcoVadis
EcoVadis uznał UPM na poziomie Platynowym w oparciu o wyniki firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju w następujących czterech kategoriach: Środowisko, Praca i prawa człowieka, Etyka i Zrównoważone zamówienia. Tylko jeden procent z 90 000 ocenianych globalnych firm otrzymał platynowy wynik.
 
W porównaniu z ocenami z poprzednich lat, firma UPM otrzymała najwyższy w swojej historii wynik 87/100.

- Główne kroki w kierunku poprawy zostały podjęte w kategorii Praca i prawa człowieka. Wprowadziliśmy kilka nowych celów w zakresie odpowiedzialności społecznej na rok 2030, skupiając się mocno na różnorodności i integracji oraz sprawiedliwym wynagradzaniu. Rozwinęliśmy również nasze procesy due diligence w zakresie praw człowieka oraz sprawozdawczość - mówi Sami Lundgren, wiceprezes ds. odpowiedzialności w UPM. - Ocena zrównoważonego rozwoju EcoVadis pomaga naszym klientom ocenić odpowiedzialność ich dostawców. Odnowiona platynowa ocena firmy UPM jest wyrazem uznania dla pracy, jaką wykonaliśmy w celu promowania zrównoważonego rozwoju w całym łańcuchu wartości.

 
EcoVadis ocenia wyniki firm działających globalnie w ponad 200 kategoriach zakupowych i w ponad 160 krajach. Ocena opiera się na kompleksowej ocenie działań firm w zakresie zrównoważonego rozwoju, w tym zweryfikowanych, publicznie dostępnych informacji na temat praktyk stosowanych w łańcuchu dostaw. EcoVadis przeprowadza również 360° przegląd ocenianych firm w oparciu o informacje i dane znajdujące się w mediach i innych źródłach publicznych.