Valmet dostarczy linię do produkcji papieru do tektury falistej

11/05/2018
Valmet dostarczy linię do produkcji papieru do tektury falistej

Valmet dostarczy linię do produkcji papieru do tektury falistej dla Hamburger Rieger GmbH w zakładzie w Spremberg (Niemcy). Nowa linia produkcyjna (PM 2), obejmująca rozwiązania automatyzacji firmy Valmet, zostanie zaprojektowana tak, aby produkować wysokiej jakości testlinery w oparciu o 100% papier makulaturowy.

Dzięki nowej, wysokowydajnej maszynie do produkcji papieru do tektury falistej, Hamburger Rieger zamierza umocnić swoją pozycję na rozwijającym się europejskim rynku. Uruchomienie maszyny zaplanowano na połowę 2020 roku.

Wartość zamówienia nie zostanie ujawniona, ale łączna wartość tego typu zamówień wynosi zazwyczaj około 70-90 mln EUR.

- Umiejętność wykazywania dobrych referencji jest zawsze ważnym czynnikiem przy wyborze dostawcy. Było to również kluczowe dla firmy Hamburger Rieger, kiedy zdecydowała się zawrzeć umowę z firmą Valmet. Technologia firmy Valmet zapewnia wysoką produktywność, efektywne gospodarowanie zasobami, doskonałą jakość i niskie koszty operacyjne. Przez lata budowaliśmy dobre i bliskie relacje z firmą Hamburger. Stanowi to optymalną podstawę dla doskonałego projektu i mocne referencje dla firmy Valmet w Europie - mówi Vesa Simola, prezes regionu EMEA w firmie Valmet.

Dostawa firmy Valmet będzie obejmowała nową maszynę do produkcji papieru do tektury falistej o dużej pojemności, od wlewu do bębna, oraz nawijarkę OptiWin Pro, która zapewni wysoką wydajność dzięki proaktywnej geometriiuzwojenia i szybszym sekwencjom. Nawijarka jest wyposażona w podwójny system Unwind, który zapewnia jeszcze większą wydajność, ponieważ rolki można wymienić w zaledwie minutę. Rozwiązanie automatyzacji obejmuje również system pomiaru jakości Valmet IQ oraz system kontroli procesu DNA Valmet. Dostawa obejmie również wsparcie procesu przez sześć miesięcy po uruchomieniu.

Maszyna do produkcji tektury falistej o szerokości 8 600 mm będzie produkować niepowlekane białe i brązowe testlinery oraz białe testlinery wysokiej jakości o podstawowym zakresie gramatury 90-180 g/m2. Prędkość projektowa maszyny wyniesie 1500 m/min, a wydajność 500 000 ton rocznie.

Hamburger Rieger jest częścią dywizji Hamburger Containerboard Division w ramach austriackiej grupy Prinzhorn. Hamburger Rieger jest liderem w segmencie produkcji papierów bazowych do tektury falistej powlekanych na biało. Zatrudniając 6 600 pracowników w 15 krajach, Grupa Prinzhorn jest europejskim liderem w branży opakowań, papieru i recyklingu.