Valmet dostarczy trzecią linię Advantage DCT 200 do produkcji papierów higienicznych do papierni Velvet CARE

09/07/2024
Valmet dostarczy trzecią linię Advantage DCT 200 do produkcji papieru bibułkowego do papierni Velvet CARE
Velvet CARE zdecydował się zainwestować w trzecią linię do produkcji papieru higienicznego Valmet Advantage DCT dla swojej papierni w Kluczach. Zamówienie obejmuje obszerny pakiet automatyki, systemów sterujących i rozwiązania z zakresu internetu przemysłowego. Celem jest zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania konsumentów na wysokiej jakości produkty higieniczne o niskim wpływie na środowisko.
  
W ostatnich latach Valmet dostarczył już do Velvet CARE w Kluczach dwie linie do produkcji papierów higienicznych, uruchomione w 2018 i 2021 roku.
 
Maszyna do produkcji papierów higienicznych Advantage DCT 200 firmy Valmet jest wyposażona w najnowszą technologię zapewniającą najwyższą jakość produktu przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii i wody oraz emisji CO2.   
 
- Doceniamy Valmet za bycie niezastąpionym partnerem w sukcesie Velvet CARE. Najnowocześniejsza technologia i niezachwiane wsparcie podniosły nasze zdolności operacyjne, czyniąc Valmet nieocenionym wkładem w naszą wiodącą pozycję w branży. Z niecierpliwością czekamy na dalszą współpracę i wspólny sukces - mówi Wanda Ciesielczuk, wiceprezes Velvet CARE.
 
- To była przyjemność śledzić Velvet CARE od momentu uruchomienia ich pierwszej maszyny Valmet. Zwracają uwagę na wszystkie szczegóły wymagane do produkcji wysokiej jakości papierów higienicznych z wysoką wydajnością, koncentrując się na jakości we wszystkich aspektach. Jesteśmy dumni, że ponownie zostaliśmy wybrani na ich dostawcę i cieszymy się na współpracę, aby nowa maszyna była równie udana jak dwie poprzednie - mówi Joakim Karas, Capital Sales Manager, Tissue Mills business unit, Paper business line, Valmet.
 
Informacje techniczne dotyczące dostawy
 
Zakres dostawy firmy Valmet obejmuje maszynę do produkcji papierów higienicznych Advantage DCT 200 wyposażoną w wlew OptiFlo i cylinder Yankee AdvantageTM. Linia będzie również wyposażona w technologię Advantage tissue, w tym prasę ViscoNip, nakrywę AirCap Advantage z systemem powietrznym, system odpylania WetDust i nawijak SoftReel.
 
Valmet dostarczy również szczegółowy projekt linii technologicznej, pełne oprzyrządowanie do systemu przygotowania masy papierniczej oraz pakiet automatyki, w tym rozproszony system sterowania Valmet DNA (DCS) z wbudowanym monitorowaniem stanu maszyny oraz system kontroli jakości Valmet IQ (QCS). Dostawa obejmie pakiet zaworów sterujących z automatyzacją. W zakres dostawy wchodzą również usługi Valmet Tissue Performance Center.
 
Nowa linia do produkcji papierów higienicznych będzie miała prędkość projektową 2200 m/min, szerokość 5,6 metra i roczną zdolność produkcyjną 70 000 ton. Została ona zoptymalizowana pod kątem oszczędności energii i zapewnienia doskonałych właściwości papieru.