Velvet CARE przejmuje producenta wyrobów higienicznych

30/01/2020
Velvet CARE przejmuje czeskiego producenta papierowych produktów higienicznych

Velvet CARE Sp. z o. o., jeden z największych producentów papierowych wyrobów higienicznych w Europie Środkowo-Wschodniej 23 stycznia 2020 roku podpisał umowę nabycia 100% udziałów czeskiej spółki MORACELL S.r.o. Transakcja podlegać będzie standardowej procedurze zatwierdzenia przez organy antymonopolowe.

Artur Pielak, Prezes Zarządu Velvet CARE Sp. z o. o., komentuje: „Firma Velvet CARE od lat stawia na dynamiczny rozwój. Dlatego cieszymy się, że dołączy do nas czołowy gracz rynku czeskiego i słowackiego. MORACELL to dojrzała i dobrze zarządzana spółka z nowoczesnym parkiem maszynowym, infrastrukturą i ugruntowaną pozycją na rynku. Łącząc siły, znacząco zwiększamy nasze moce produkcyjne i realizujemy plany ekspansji międzynarodowej.”

W 2018 roku większościowy pakiet udziałów Velvet CARE kupiła spółka zależna funduszu Abris CEE Mid-Market III LP, zarządzanego przez Abris Capital Partners Ltd.

- Przejęcie MORACELL przez Velvet CARE to konsekwentna realizacja przyjętej przez nas od samego początku strategii biznesowej, ukierunkowanej na budowanie pozycji Velvet CARE jako lidera w Europie Środkowo-Wschodniej. Cieszy nas, że integracja obu spółek będzie kolejnym krokiem w osiągnięciu tego celu – komentuje Tomasz Kujawa, dyrektor inwestycyjny w Abris Capital Partners.

- Postrzegam MORACELL nie tylko w kategoriach zadań biznesowych. Przez ostatnie 20 lat, razem z moim zespołem, traktowaliśmy budowę firmy jako osobiste wyzwanie i dzisiaj, z perspektywy czasu, stwierdzam z satysfakcją, że ten wysiłek się opłacał. Z dumą dołączamy do grupy Velvet CARE i mamy nadzieję na dalszy dynamiczny rozwój na rynku czeskim i słowackim – podsumowuje Andrej Zimanyi, prezes MORACELL.

Nawiązana właśnie współpraca między spółkami Velvet Care i Moracell stwarza nie tylko okazję do wymiany wiedzy i doświadczeń, ale daje też impuls do dalszego rozwoju obu spółek. Jest jednym z istotnych elementów nakreślonego przez Velvet Care ambitnego celu i osiągnięcia minimum 1mld zł obrotów do 2023 roku i zbudowania pozycji lidera na rynku Europy Środkowo-Wschodniej.

Velvet CARE to wiodący polski producent i dystrybutor wyrobów higienicznych (m.in chusteczek higienicznych, papierów toaletowych, papierowych ręczników kuchennych, płatków kosmetycznych) oraz właściciel kultowej w Polsce marki Velvet, mogącej pochwalić się rozpoznawalnością wśród Polaków wynoszącą aż 96% oraz od ponad 20 lat niezmiennie pozycją lidera markowego rynku papierowych wyrobów higienicznych.

MORACELL jest największym producentem papierowych wyrobów higienicznych w Czechach (zakład produkcyjny znajduje się w Żabcicach k/Brna). Portfolio produktów firmy jest bardzo szerokie i obejmuje między innymi papier toaletowy, ręczniki kuchenne, serwetki oraz chusteczki higieniczne, oferowane głównie pod markami: BIG SOFT oraz FINE&SOFT.