Voith planuje przejęcie Toscotec

27/12/2019
Voith planuje przejęcie Toscotec

Technology Group Voith planuje nabycie 90 procent udziałów w Toscotec S.p.A. Odpowiednia umowa zakupu została podpisana 20 grudnia 2019 r. Obie strony zgodziły się nie ujawniać ceny zakupu.

Toscotec S.p.A. jest globalnym dostawcą systemów, produktów i usług dla przemysłu papierniczego z siedzibą w Lucca we Włoszech. Koncentruje się na maszynach papierniczych do produkcji wyrobów higienicznych, takich jak ręczniki papierowe, serwetki i papier toaletowy. Oczekuje się, że zamknięcie transakcji nastąpi w pierwszej połowie 2020 r.

- Szczególnie w zakresie bibułki Toscotec jest cenioną i uznaną firmą, która wzmocni naszą ofertę w tym ważnym obszarze wzrostu. Dzięki tej akwizycji Voith może rozszerzyć swoją pozycję jako pełnoprawny dostawca we wszystkich obszarach przemysłu papierniczego i zyskać bogatą w tradycję, mocną i sprawną jednostkę - mówi Andreas Endters, prezes i dyrektor generalny dywizji Voith Paper, wyjaśniając znaczenie przejęcia.

Toscotec S.p.A. specjalizuje się w produkcji maszyn dla przemysłu bibułkowego i papierniczego od 1948 roku. - Nasze wysiłki koncentrują się na maksymalnej wydajności produkcji, zmniejszonym zużyciu i najwyższej jakości. Cieszymy się, że udało nam się zyskać renomowanego partnera, firmę Voith, który prowadzi zrównoważoną działalność biznesową i podobnie zrównoważoną strategię inwestycyjną - podkreśla Alessandro Mennucci, dyrektor generalny Toscotec.

Firma Toscotec z siedzibą w Lucca, posiadająca swoje oddziały w Chinach i USA, projektuje i produkuje maszyny papiernicze, systemy i komponenty do produkcji papierów higienicznych, papieru i tektury. Toscotec S.p.A. dostarcza swoim klientom najnowocześniejsze technologie i usługi, od linii produkcyjnych poprzez konwersję i przebudowy do poszczególnych komponentów. Toscotec S.p.A. zatrudnia około 200 osób i generuje obroty w wysokości około 100 milionów euro.