Voith przebuduje maszynę papierniczą w Shandong Huatai Paper

27/08/2021
Voith przebuduje maszynę papierniczą w Shandong Huatai Paper

W odpowiedzi na zmieniające się zapotrzebowanie rynku, firma Shandong Huatai Paper zdecydowała się na przebudowę i modernizację maszyny papierniczej PM 11 w celu stopniowego przekształcenia procesu wytwarzania papieru gazetowego w produkcję wysokiej jakości papieru graficznego. Do realizacji modernizacji producent papieru wybrał firmę Voith – dostawcę całościowych rozwiązań dla przemysłu papierniczego. Po przebudowie linia produkcyjna osiągnie znaczący wzrost wydajności i roczną produkcję na poziomie 520 tys. ton, przy prędkości projektowej 1800 m/min. Rozruch maszyny po przebudowie, zlokalizowanej w zakładzie produkcyjnym we wschodniej chińskiej prowincji Shandong, zaplanowano na 2023 rok.

- Bardzo się cieszymy, że Shandong Huatai Paper ponownie nas wybrał - mówi Hanson Zhao, Vice President Sales and Application Asia w Voith. - Nasze wiodące technologie, wieloletnie partnerstwo i bardzo dobre wyniki zadecydowały o zdobyciu zamówienia. Po przebudowie maszyny papierniczej system ten będzie jednym z najpotężniejszych tego typu na świecie. Dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom i wyjątkowym kompetencjom serwisowym zapewnianych przez Voith, Shandong Huatai Paper osiągnie korzyści ze zoptymalizowanej produkcji zakładu i jakości papieru.

- Wraz z przebudową maszyny PM 11 dążymy do silniejszego pozycjonowania w segmencie wysokiej jakości papierów graficznych - mówi Wei Lijun, Vice General Manager w Shandong Huatai Paper. - Cieszymy się, że znaleźliśmy u naszego boku silnego i niezawodnego partnera w postaci Voith. Zamówienie to jest kolejnym kamieniem milowym w naszych udanych relacjach biznesowych.

Z pomocą wiodących technologii Voith, roczna zdolność produkcyjna maszyny PM 11 zostanie znacznie zwiększona. Dostosowany do oczekiwań pakiet rozwiązań umożliwia nowoczesny proces produkcji papieru, koncentrując się na wydajności, stabilności i niezawodności papierni. Ponadto, rozwiązania zapewniają bardziej zrównoważoną produkcję poprzez minimalizację śladu węglowego oraz zmniejszenie zużycia wody i włókien. Wśród wielu rozwiązań zastosowano m.in. nowy wlew MasterJet Pro G, który poprawia jakość papieru, umożliwiając jednocześnie znaczne oszczędności w zużyciu wody i włókien. Ponadto, eksperci Voith zmodernizują sekcję formującą na wzór koncepcji DuoFormer, aby osiągnąć optymalne formowanie i wyższą wydajność. Nowe skrzynki stabilizujące ProRelease+ HighEnd w sekcji suszenia wstępnego gwarantują lepszą stabilność wstęgi przy wysokich prędkościach. Dodatkowo, prasa zaklejająca SpeedSizer AT zapewnia wysokie parametry jakościowe zaklejanych papierów poprzez równe i płynne nakładanie powłoki. W sekcji suszarni końcowej zainstalowana zostanie wydajna koncepcja suszenia CombiDuoRun. Zakres dostawy obejmuje również nowe rozwiązania z zakresu automatyki, które będą odpowiedzialne za efektywną modernizację istniejących systemów sterowania.

Shandong Huatai Paper jest jednym z największych producentów papieru gazetowego na świecie, z roczną produkcją na poziomie 1,5 miliona ton. Jako długoletni partner, klient już wcześniej zlecał Voith różne zamówienia na nowe instalacje. Również w przypadku projektu przebudowy maszyny papierniczej PM 10 na produkcję papieru graficznego firma Shandong Huatai Paper zdecydowała się na współpracę z Voith. Firma Voith z powodzeniem zrealizowała ten projekt w 2016 roku.