Voith uruchamia system wirtualnych szkoleń OnCall.Video w LEIPA

15/10/2020
Voith uruchamia system wirtualnych szkoleń OnCall.Video w LEIPA

LEIPA jest pierwszą na świecie fabryką papieru, która wykorzystała wirtualną rzeczywistość (VR) z Voith jako nowoczesną i wciągającą metodę szkolenia. W zakładzie w Schwedt firma efektywnie szkoli swoich pracowników za pomocą systemu VR. Aby przeprowadzić instalację pomimo ograniczeń kontaktowych nałożonych w wyniku pandemii wirusa koronaawirusowego, Voith i LEIPA skorzystały z nowego narzędzia do zdalnego wsparcia wideo: OnCall.Video. LEIPA używa tego systemu komunikacji audiowizualnej z bezprzewodowymi okularami do transmisji danych od stycznia br.

Dzięki aplikacji VR pracownicy LEIPA mogą w każdej chwili i bez żadnego zagrożenia odbyć praktyczne szkolenie w środowisku generowanym przez komputer. Od prostej eksploracji maszyny papierniczej dla początkujących aż po skomplikowany proces zmiany tulei na nowoczesnej prasie, system oferuje każdemu pracownikowi zupełnie nowe doświadczenia szkoleniowe. Jest to możliwe dzięki wizualizacji 3D wraz z zestawym słuchawkowym w połączeniu z urządzeniami sterującymi interakcją. Pracownik może swobodnie poruszać się w otoczeniu wirtualnej rzeczywistości i jest prowadzony krok po kroku przez różne zadania.

Specjalnie na potrzeby szkolenia VR z Voith PaperSchool firma LEIPA stworzyła w Schwedt futurystycznie zaprojektowane pomieszczenie "LEIPA Virtual Reality Center". Specjalny projekt i koncepcja oświetlenia podkreślają nowoczesność technologii VR. Voith dostarczył również ekran dotykowy i bezprzewodowy sprzęt VR, aby spełnić specjalne życzenie klienta dotyczące bezprzewodowego studia.

Sposób, w jaki narzędzie OnCall.Video do zdalnego wsparcia wideo może zwiększyć wydajność i tym samym zapewnić klientom możliwą do prześledzenia wartość dodaną, stał się oczywisty wraz z tym uruchomieniem.

- Pomieszczenie zostało już przygotowane, a czujniki podłączone - wspomina Patrick Dengel, kierownik ds. narzędzi cyfrowych w Voith. - Zajmowaliśmy się szczegółami z pomocą OnCall.Video. Aby to osiągnąć, okulary zostały zintegrowane z siecią LEIPA WLAN, poprzez którą nawiązano połączenie wideo i audio z ekspertami Voith w Heidenheim. Bez zdalnego połączenia system VR nie działałby tak szybko.

OnCall.Video oferuje LEIPA wyraźne korzyści, zwłaszcza w przypadku problemów w procesie produkcji, ponieważ producent papieru może korzystać z know-how spoza firmy, aby znaleźć rozwiązania praktycznie bez opóźnień i z oszczędnością kosztów.

- Wymagana wiedza specjalistyczna nie zawsze jest dostępna na miejscu, dlatego też integracja zewnętrznego know-how jest o wiele ważniejsza - podkreśla Patrick Dengel.

- W zasadzie mogę mogę pokierować wszystkim za pomocą tego narzędzia -  dodaje jego kolega Stefan Endras, Product Manager, OnCall.Video. - Nasz główny nacisk kładziemy na szybkie połączenie klienta z ekspertami. W ten sposób możemy również częściowo zrekompensować brak wykwalifikowanych pracowników.

Jednak wartość dodana jest również oferowana klientowi poprzez fakt, że różne lokalizacje mogą być łatwo połączone ze sobą i w rezultacie wspierana jest wewnętrzna wymiana specjalistycznych informacji i transfer wiedzy.

Dzięki rozwiązaniu wirtualnej rzeczywistości i OnCall.Video LEIPA podkreśla swoje cyfrowe kompetencje.

- Który producent papieru może twierdzić, że korzysta z najnowocześniejszych mediów wcześniej niż ktokolwiej inny? - pyta Steffen Deszpot, Senior Manager Maintenance w LEIPA. - Przemysł 4.0 już tu dotarł - i z przyjemnością to pokazujemy.

Kategoria: