W drodze do zmiany jakości papieru

05/07/2024
W drodze do zmiany jakości papieru

Zainstalowanie nowego wlewu, nowej prasy szerokiego docisku i skanera jakości (tj. systemu kontroli jakości wraz z głowicą pomiarową) na maszynie papierniczej PM 6 pomogła firmie South India Paper Mills Ltd. (SIPM) produkować wyższej jakości papier do tektury falistej, spełniającej potrzeby przetwórców papieru.

South India Paper Mills Ltd. (SIPM) znajduje się 150 km od Bangalore, w pobliżu Nanjangud w stanie Karnataka w Indiach. Jest to znaczący gracz w branży papierniczej, koncentrując się na segmencie tektury opakowaniowej. Dzięki ponad sześćdziesięcioletniemu doświadczeniu, SIPM nieustannie dostosowuje się do dynamiki branży, aby sprostać zmieniającym się wymaganiom rynku. W niedawnym wywiadzie z Manish’em Patel’em, właścicielem i dyrektorem zarządzającym SIPM, omówiliśmy ich transformacyjną podróż, strategiczne inwestycje i udaną współpracę z Valmet.

Rosnące standardy jakości papieru na indyjski rynek przetwórstwa tektury falistej

Na rynku indyjskim miały miejsce znaczące inwestycje w wysokiej klasy maszyny konwertujące, co  można zaobserwować w rosnących standardach jakości papieru i wydajności. "Począwszy od 2007 r. w branży przetwórstwa tektury falistej zaszła ogromna zmiana", mówi Manish Patel. Zmiany te umożliwiły wytwarzanie lepszej jakości produktu, co odpowiednio zapewniło możliwości dla ładniejszej grafiki i druku. Firma SIPM rozpoczęła produkcję pudeł z tektury falistej w 2009 roku. To doprowadziło firmę do zidentyfikowania kluczowego celu - istniała potrzeba wyższej jakości papieru w tym segmencie, aby przetwórcy mogli produkować opakowania spełniające światowe standardy.

Wlew IntelliJet V

Wlew IntelliJet V wspomaga nas w produkcji papieru o doskonałych profilach, a wyprodukowany papier zachowuje się bardzo dobrze na maszynach konwertujących, zapewniając niski poziom odpadów i niskie straty dla przetwórców", mówi Manish Patel.
 
South India Paper Mills Ltd.

South India Paper Mills Ltd. (SIPM) znajduje się 150 km od Bangalore, w pobliżu Nanjangud w stanie Karnataka w Indiach.

Skaner Valmet IQ Skaner Valmet IQ

"Skaner Valmet IQ, jako system kontroli jakości steruje rozcieńczaniem w komorze wlewowej. Zgodnie z oczekiwaniami uzyskujemy odpowiednie profile z papieru", mówi Manish Patel.

Manish Patel, właściciel i Dyrektor Zarządzający South India Paper Mills Ltd.

Manish Patel, właściciel i Dyrektor Zarządzający South India Paper Mills Ltd.

Główne kroki w kierunku transformacji

Aby dostarczać papier potrzebny branżowym przetwórcom, firma SIPM podjęła strategiczną decyzję o dokonaniu dużej inwestycji w maszynę papierniczą PM 6. Poprzez tę inwestycję SIPM miała na celu poprawę jakości papieru, zwiększenie produktywności i oszczędność kosztów energii. Podjęto decyzję o współpracy z firmą Valmet ze względu na jej nowe technologie, zaangażowanie w innowacje, poprawę jakości i zrównoważony rozwój w branży przetwórstwa papieru opakowaniowego.

Przedsiębiorstwo SIPM zidentyfikowało kluczowe obszary, takie jak wlew i prasa szerokiego docisku, w których mogłoby zoptymalizować swoje procesy produkcji papieru. Zakres dostawy obejmował wlew IntelliJet V, prasę IntelliPress Linear i skaner Valmet IQ Scanner aby ułatwić dojście do doskonałości w produkcji papieru. Zaawansowane technologie Valmet nie tylko poprawiły jakość papieru, ale także zmniejszyły zużycie energii i koszty produkcji.

Wlew IntelliJet V

Wlew IntelliJet V pomaga polepszyć produktywność przetwórstwa papieru i przynosi wartość w obrębie efektywności energetycznej, co prowadzi do oszczędności kosztów.

Dogłębna wiedza i terminowa pomoc

Pomimo wyzwań związanych z pandemią Covid-19 i ograniczeniami w podróżowaniu, współpraca SIPM z Valmet zapewniła płynne uruchomienie nowego oprzyrządowania. Co prawda proces instalacji i rozruchu był opóźniony, ale firma SIPM doceniła wyjątkowe wsparcie ze strony lokalnego zespołu Valmet. Dzięki fachowej wiedzy i terminowej pomocy Valmet, udało się osiągnąć stabilność operacyjną. SIPM kontynuuje swoją transformacyjną podróż, koncentrując się na optymalizacji procesów produkcyjnych, poprawie jakości produktów i wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań. Dążenie do doskonałości jest napędzane zaawansowaną wiedzą specjalistyczną, proaktywnym podejściem i nieustannym badaniem przyszłych możliwości. Strategiczne inwestycje i współpraca z firmą Valmet podkreślają zaangażowanie SIPM w innowacje, jakość i zrównoważony rozwój w dziedzinie produkcji tektury. Dzięki jasnej wizji i determinacji firma może być liderem w tworzeniu wzrostu, samorozwoju i osiąganiu wartości.

Tekst: Monika Cieślak, Weeraya Netwong, Akhil VP
Zdjęcia: Kartikaya Nagar