Walki Group wzmacnia platformę Zero Waste Future pozyskując licencję na technologię Earth Coating

07/01/2020
Walki Group wzmacnia platformę Zero Waste Future i licencjonuje technologię Earth Coating od Smart Planet Technologies

Grupa Walki zawarła umowę licencyjną ze Smart Planet Technologies na stosowanie technologii Earth Coating™ w produkcji przyjaznych dla środowiska aplikacji do pakowania. Earth Coating™ to technologia redukcji tworzyw sztucznych zapewniająca najwyższą wydajność i lepszą recykling dla wszystkich rodzajów opakowań z tworzyw sztucznych, papieru i kartonu.

Dzięki tej technologii Walki robi duży krok w kierunku przyszłości bez marnotrawienia. Obecnie ponad 80% produktów jest wytwarzanych z materiałów odnawialnych lub nadających się do recyklingu. Celem firmy jest osiągnięcie 100% do roku 2030.

- Umowa technologiczna przyczyni się do przyspieszenia niektórych zmian, nad którymi pracuje Walki, i dalszego rozwoju naszej wszechstronnej platformy  Zero Waste Future zapewniającej zrównoważone rozwiązania barierowe dla naszych klientów - mówi Annika Sundell, wiceprezes ds. innowacji Walki Group.

Umowa licencyjna jest ważna na rynkach europejskich i obejmuje siedem pionów zastosowań produktów, od opakowań kartonowych po opakowania elastyczne.